AI: Když robot píše hru

fre 26. 02. 2021 19:00 Online-händelse

O čem robot přemýšlí, co cítí a dokáže napsat divadelní hru? Střípky ze života umělé inteligence jejími vlastními slovy. Švandovo divadlo při příležitosti stoletého výročí premiéry hry R.U.R. Karla Čapka uvádí prezentaci unikátního projektu, který zkoumá, zda umělá inteligence zvládne napsat divadelní hru.

Online na sociálních sítích & webu www.theaitre.com
26. února 2021 19:00

Představení bude k dispozici s anglickými titulky a s tlumočením diskuze do angličtiny. Předpokládaná délka akce 120 minut (včetně živé diskuze).

Výzkumný projekt THEaiTRE má za cíl zjistit, zda je umělá inteligence (AI) schopna napsat obsáhlý a velice komplikovaný text, scénář divadelní hry. Odborníci z MFF UK, Švandova divadla a CEE Hacks na tomto projektu začali pracovat v roce 2019 a vy máte nyní možnost zhlédnout výsledek jejich práce – první hru napsanou robotem.

Režisér: Daniel Hrbek
Hrají: Jacob Erftemeijer, Denisa Barešová, Andrea Buršová, Petr Buchta, Oskar Hes/Marek Frňka, Tomáš Petřík

Během několika měsíců počítač generoval obrazy ze života robota, který musí čelit radostem a strastem každodenního života. A odkryl nám, jak vnímá základní lidské otázky jako je narození, umírání, touha po lásce, hledání pracovních příležitostí, či stárnutí.

Partneři projektu : THEaiTRE, TA ČR (Projekt TL03000348 THEaiTRE : Umělá inteligence autorem divadelní hry je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA 3), Matfyz, ÚFAL, CEE Hacks, Prg.ai, DAMU, MZV ČR, Česká centra.

#podporenoTACR #programETA3 #CeskyNapad


Partners för detta evenemang

Information om eventet

  • Händelsetitel: AI: Když robot píše hru
  • Datum: fre 26. 02. 2021
  • tid: 19:00
  • Adress: Online-händelse

liknande event