Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.6.2018 18:00 - 20:00

Labyrint 1968 a fenomén propagandy a Fake News

V dnešní společnosti je snadnější než kdy jindy šířit informace - a to jak pravdivé, tak falešné. A není vždy snadné vědět, která je která. Navíc ty falešné se často šíří rychleji než fakta.To nahrává těm skupinám lidí, kteří se snaží ovlivnit demokratické procesy, jako jsou třeba volby v různých zemích. Letos na jaře se koná 50. výročí pražského jara a takzvané "mezinárodní pomoci" a České centrum to reflektuje večerem, kde bude možné diskutovat o falešných zprávách a dezinformacích, kterým čelí dnešní svět. A také o tom, jak si s nimi může poradit společnosti, novináři ale i veřejnost.

Během akce bude také vůbec poprvé představena zcela nová multimediální hra Labyrinth 1968 z dílny českého studia 3Dsense. .Návštěvníci se mohou těšit na velkoplošné promítání na kopuli Městské knihovny ve Stockholmu. Hra pak všechny originální formou a interaktivně provede záplavou propagandy.

Účast v debatě potvrdili:

Jakub Kalenský z pracovní skupiny EU East StratCom

Mikael Tofvesson z MSB (Agentura pro civilní konflikty ve Švédsku)

novinářka  Emmy Löfgrenové z deníku The Local

Annika Brändström ze švédského Ministerstva spravedlnosti. 

 

Rozhovor bude moderovat Jakub Janda, ředitel programu Kreml Watch v rámci programu European Thought Tank Czech.


Pokud se chcete diskuze a interaktivního videomappingu osobně zúčastnit, nahlaste se e-mailem na adrese polakova@czech.cz.

Vstup pouze na pozvánku či akreditaci. Je možné využít také rezervační systém přímo na stránkách Stockholm Stadsbibliotek

 

Více informací najdete také na Facebooku a Instagramu Českého Centra ve Stockholmu, případně na webových stránkách Městské knihovny.

https://biblioteket.stockholm.se/kalender/navigating-labyrinth-fake-news-%E2%80%93-ett-samtal-om-falska-nyheter-och-desinformation

 

Místo konání:

Stadsbibliotek, Odengatan, Stockholm

Datum:

4.6.2018 18:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala