Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.4.2015 16:00 - 19.4.2015 17:00

Mezinárodní festival vědy v Göteborgu

Ve třetím dubnovém týdnu ožije Göteborg experimenty a pokusy, v centru města totiž bude probíhat Mezinárodní festival vědy. Na letošním svátku všech vědců i fanoušků vědy a techniky představí České centrum Stockholm osobnost a objevy vědce a vynálezce Otto Wichterleho výstavou a krátkým filmem "Otto Wichterle: Příběh kontaktní čočky".

 Mezinárodní prestiž, desítky ocenění, několik patentů, úspěchy ve vědeckých publikacích. A především vděk těch, kterým vrátil dobrý zrak - něco, co považujeme za samozřejmé. Byly to právě vynálezy na poli optiky, které Otto Wichterlemu přinesly největší slávu. Jeho dnes všudypřítomné měkké kontaktní čočky, jsou s námi teprve několik dekád, ale už pomohly desítkám miliónů lidí dobře vidět. Pro mnoho Čechů se s jeho jménem pojí ještě dámské punčochové zboží - silon, československá odpověď na nylon, který byl také jedním z jeho vynálezů. Jak moc ale přes Wichterleho dalekosáhlý dopad opravdu víme o tomto významném muži, co ho učinilo tak všestraným a výjimečným, jaká doba a prostředí formovalo jeho život a kariéru?

Premiérová účast Českého centra na Vetenskapsfestivalen přináší komiksově stylizovanou výstavu, která představí život a nejvýznamější objevy tohoto českého vědce. Součástí výstavy je promítání krátkého animovaného filmu a k vidění bude i samotný čočkostroj!

 

Místo konání:
Bältespännarparken, Göteborg
Datum:

Od: 15.4.2015 16:00
Do: 19.4.2015 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala