Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.5.2014 12:00 - 7.9.2014

Na přehlídce současného umění Avesta Art 2014 jsou po celé léto k vidění sochy Veroniky Psotkové

Sochy a instalace Veroniky Psotkové jsou součástí mezinárodní přehlídky současného umění Avesta Art 2014 v industriálním prostoru bývalých železáren Verket v Avestě. K vidění jsou velkoformátové instalace z rabicového pletiva Bikini Klub a Sauna, ale také hliněné skulptury Veronika a Jakub a Nafoukni si, Vyfoukni si.

 

Veronika Psotková je česká sochařka narozená v roce 1981 v Opavě, absolventka Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, která se zaměřuje především na figurativní umění. Její tvorba sleduje dvě paralelní linie. Zatímco ta první je více realistická, inspirovaná klasickým sochařstvím, druhou reprezentují drátěné postavy v nadživotní velikosti.

Instalaci Bikini Club, kterou vystavovala mimo jiné během léta 2012 střeše DOXu, centra současného umění v Praze, tvoří šest urostlých ženských postav v barevných bikinách. Její maskulinní alternativou je pak Sauna, která vytváří pomocí UV barev a světla dojem virtuální reality. Pět mužských postav můžete sledovat skrze okno sauny. Dále budou vystaveny sochy Veronika a Jakub a Nafoukni si, Vyfoukni si.

Avesta Art se od roku 1995 pravidelně koná v unikátních prostorech bývalé železárny Verketu. Tam, kde dříve stály vysoké pece, se dnes vystavuje současné umění. Prostorné síně se ukázaly být výborným místem pro přehlídky výstav národních i mezinárodních umělců. Verket se nachází poblíž města Avesta na jinu provincie Dalarna.

Místo konání:
Kanalvägen 1, Avesta
Datum:

Od: 24.5.2014 12:00
Do: 7.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala