Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.10.2013 - 21.10.2013

Film Davida Ondříčka Ve stínu na Festivalu židovského filmu ve Stockholmu

V rámci festivalu bude promítán český film režiséra Davida Ondříčka Ve stínu (2012) odehrávající se v bývalém Československu 50. let. Promítání proběhne v Zita Biografen v neděli 20.10. od 21:00 a v pondělí 21.10. od 18:45.

VE STÍNU (2012)

Napínavý kriminální příběh odehrávající se v 50. letech v Československu věrně zachycuje dobovou atmosféru. Z obyčejné krádeže v klenotnictví se vlivem zásahů tajné policie stane politická kauza a kapitán Hakl (Ivan Trojan), který krádež vyšetřuje, je nahrazen majorem Zenke (Sebastian Koch), policejním specialistou z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá zcela jiným směrem. Kapitán Hakl pokračuje ve vyšetřování na vlastní pěst, ale setkává se s mnoha překážkami jak na straně dobře propojené sítě komunistické policie, tak v osobních záležitostech.

 

Režie: David Ondříček

Scénář: Marek Epstein

Kamera: Adam Sikora

Hudba: Jan P. Muchow, Michal Novinski

Hrají: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička a další

 

 

 

DAVID ONDŘÍČEK

David Ondříček (nar. 1969) je synem věhlasného kameramana Miroslava Ondříčka a jedním z nejvýraznějších porevolučních českých režisérů. Přestože na FAMU studoval dokument, debutoval hraným filmem Šeptej (1996), jenž se - mimo jiné - kvůli výrazné hudební složce stal generačním dílem. Podobný osud potkal i snímek Samotáři (2000). Po komedii Jedna ruka netleská (2003) natočil esteticky vytříbený snímek Grandhotel (2006). Dlouho připravovaný snímek Ve stínu ovládl ve všech hlavních kategoriích Ceny české filmové kritiky i výroční ceny Český lev. V roce 2013 obdržel David Ondříček cenu časopisu Variety – Ten Directors To Watch, která upozorňuje na nejzajímavější režiséry uplynulého roku.

 

INFORMACE: Vstupenky Festival

 

Místo konání:

Zita Biografen, Birger Jarlsgatan

Datum:

Od: 20.10.2013
Do: 21.10.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala