Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.4.2012 18:00 - 20:00

Petra Hůlová představí svou knihu Pamětí mojí babičce ve Stockholmu, Göteborgu i v Malmö

Román Petry Hůlové "Paměť mojí babičce" letos vydalo nakladatelství Rámus ve švédštině. Debut Petry Hůlové "Paměť mojí babičce" získal ocenění za nejlepší českou knihu a také cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku. Její knihy byly přeloženy do několika jazyků, tato kniha získala také cenu za nejlepší překlad v USA.

Ve Stockholmu Petra Hůlová představí svou knihu dne 17.4.2012 od 18:00 na Katedře slavistiky Stockholmské univerzity. Čtení autorky bude předcházet přednáška Současná česká literatura doma a její recepce v zahraničí - rychlý průlet literární krajinou v Čechách po roce 2000 Jaroslava Balvína z Portálu české literatury.

18. dubna 2012 v 18:00 se ve Världskulturmuseet v Göteborg bude Petra Hůlová hostem „Mezinárodní scénu spisovatelů“, kde bude diskutovat s Elin Grelsson Almestad, švédskou kritičkou, spisovatelkou a novinářkou.

19. dubna se bude Petra Hůlová v Malmo diskutovat a číst v rámci tématického večera "STANZA“ v klubu Inkonst. Kromě Petry Hůlové se večera zúčastní také Stig Larsson, elektro-pop experimentátoři "Differnet", básník Morten Søndergaard a ruská spisovatelka, překladatelka a filoložka Olga Sedakova.

 

Místo konání:

F420, Frescati, Stockholms universitet

Datum:

17.4.2012 18:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala