Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.8.2020 - 16.8.2020

the best of FAMU

Katedra animované tvorby pro Česká Centra, Alexandra Hroncová, kurátor (FAMU) 

To nejlepší z FAMU

Katedra animované tvorby (KAT) vychází ze základního estetického názoru, že animovaný film je jedním z druhů dramatického umění. Základem tvorby studentů je krátký animovaný film, který je svébytným uměleckým filmovým formátem a zároveň východiskem pro jiné druhy a formy animace. Studenti jsou vedeni k tomu, aby jejich filmy byly sdělné a komunikovaly s divákem. Důraz je kladen na animační ztvárnění i na estetickou hodnotu prací. Studium na KAT zahrnuje technické i teoretické aspekty tvorby. 

Cílem KAT je vzdělá režisérů animovaného filmu, kteří mají svoji uměleckou vizi a nepostrádají dovednosti k tvorbě filmu 
Příští rok oslaví KAT 30 let své existence. Předvádíme Vám výběr prací našich studentů, kteří velmi často pokračují v práci v oboru animace, kde spojují své současné vidění světa s praktickými dovednostmi, které se naučili ve škole. Tato selekce zároveň ukazuje energii a přístup studentů z KAT.

Animace je život! Animace je radost! VIVA LA ANIMAZIONE! 
 
The Best of set (85 min):  
 
2019 / Bloody Fairy Tales / 7:38 min  
Tereza Kovandová  
Pět klasických pohádek, zvrácených do podoby, ve které se násilím moc nešetří. Nevhodné pro děti. Mohlo by se jim to líbit. Červená Karkulka, Popelka nebo Kráska a Zvíře. Tyto a další dva světoznámé pohádkové příběhy, převyprávěné v minutových epizodách, kde má hlavní slovo černý humor, cynismus i trocha modernizace. Nepředvídatelné dějové linky, láska, sex, drogy a nedostatek happy endů. Pohádky pro nové milénium. 
 
1996 / Mashkin zabil Koshkina / 4:30 min  
Aurel Klimt  
Pohled do jádra Ruské duše. 
 
2007 / Horrible Coincidences / 8:10 min  
Libor Pixa  
Kamilovo poslední ráno. 
  
2009 / Usnula jsem/ 18:45 min  
Kristina Dufková  

 Stará mexická legenda varuje, že když usnete na náhrobním kameni, můžete se propadnout do říše mrtvých. To ovšem malá Miroslava neví a nechtěně na pohřbu své tety na jednom z hrobů usne... Právě o tomhle dobrodružství vypráví režisérka Kristina Dufková v animovaném filmu Usnula jsem. 

 
2013 / Pandy / 11:28 min  
Matús Vizár 
Vyvíjeli se miliony let, aby nakonec zůstali napospas vlastnímu osudu v bambusovém lese. Tam je našla a ujala se jich nejpřičinlivější odnož primátů – lidé. Příběh živočišného druhu, kterému se lidské pokolení plete i do nejsoukromějších oblastí života. 
 
2015 / Čím víc vím / 7:35 min  
Marek Náprstek  
Výtvarně nápaditý snímek plný absurdit je příběhem muže, který se chystá zemřít a ohlíží se za svým životem. Procházíme jeho vzpomínkami, kdy se opakovaně ptá po smyslu věcí, který mu ale čím dál tím víc uniká. Co se snaží říct? 
 
2016 / Stín nad Prahou / 13:19 min  
Marek Berger  
Kdo zabrání nacistům v probuzení temných sil, po staletí dřímajících na jednom starém pražském hřbitově? Jedině maskovaný mstitel, vybavený speciální odpruženou obuví! Marek Berger ve svém mistrném akčním thrilleru, vytvořeném na pražské FAMU, propojuje staropražskou legendu o Golemovi s legendou o superhrdinovi z dob Protektorátu. 
 
2015 / Happy End / 5:42 min  
Jan Saska  
Černá komedie o smrti se šťastným koncem. Myslivci, traktorista, řidič favoritu a náhodně zřetězený sled událostí, kterými se jak červená linie táhne stružka krve. A značné množství alkoholu.

FAMU pásmo bude k dispozici přímo skrze Vimeo kanál FAMU. Internetový odkaz ke zhlédnutí FAMU pásma naleznete zde: https://vimeo.com/showcase/7409084. V případě, že budete mít zájem o zhlédnutí jakéhokoli videa, zašlete e-mail na stockholm@czech.cz do předmětu zprávy uveďte FAMU a my vám zašleme HESLO po jehož zadání si budete moci pásmo zhlédnout. O heslo nás můžete také požádat přímo do zpráv na našem Facebooku Tjeckiska Centret

Na Vimeo kanálu FAMU není potřeba registrace uživatele. Animované pásmo bude pro diváky jako obvykle zdarma.

 

 

Místo konání:
ONLINE
Datum:

Od: 7.8.2020
Do: 16.8.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala