Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.4.2012 18:00 - 20:00

Stockholm- Česká literatura po roce 2000. Přednáška a setkání se spisovatelkou.

Petra Hůlová představí svou knihu na Katedře slavistiky Stockholmské univerzity. Čtení autorky bude předcházet přednáška „Současná česká literatura doma a její recepce v zahraničí - rychlý průlet literární krajinou v Čechách po roce 2000“ Jaroslava Balvína z Portálu české literatury.Jaroslav Balvín se narodil v roce 1981 a vystudoval Univerzitu Karlovu v Praze. Pracuje jako redaktor a publicista, kromě toho je šéfredaktorem internetového portálu Portál české literatury (www.czechlit.cz). Jaroslav Balvín bude hovořit o současných českých spisovatelích mladé a střední generace, jakým směrem se současná česká literatura ubírá; diskutovat bude také o tom, jak jsou vnímány české romány v zahraničí, a o mylných představách, které jsou s tím spojeny. Tématem bude i to, jak je důležitý německý knižní trh pro export české literatury.

 

Petra Hůlová se narodila roku 1979 v Praze, kde také v současné době žije. Její debut "Paměť mojí babičce" (Rámus, do švédštiny přeložila Sophie Sköld) vyhrál cenu pro nejlepší českou knihu a někteří kritici měli dokonce podezření, že je její jméno pseudonymem Jáchyma Topola, který byl jejím učitelem. Hůlová kromě České republiky žila i ve Spojených státech a v Mongolsku. Její díla byly přeloženy do několika jazyků a kniha "Paměť mojí babičce“ získala ocenění za nejlépe přeloženou knihu ve Spojených státech.

 

Po přednášce budete mít příležitost setkat se s Petrou Hůlovou a Jaroslavem Balvínem v šestém patře budovy E.

Akce je připravena ve spolupráci s katedrou slovanských jazyků na Stockholmské univerzitě, s velvyslanectvím České republiky ve Stockholmu a s Českým centrem ve Stockholmu.

 

Foto Petry Hůlové © Edgar de Bruin

 

 

Místo konání:

F420, Frescati, Stockholms universitet

Datum:

17.4.2012 18:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala