Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.3.2020

Slow Fashion Show

Na začátku března představí ČC Stockholm unikátní projekt SLOW FASHION SHOW, výjimečnou přehlídku kolekce udržitelné módy. Cílem tohoto projektu je rozšířit povědomí o pomalém a udržitelném módním průmyslu a propagovat ekologické způsoby výroby.

V rámci módní přehlídky budou prezentovány kolekce studentů působících na Fakultě umění a designu Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem a Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Práce těchto mladých umělců podporuje nejen výrobu oděvů v lidských podmínkách, ale současně se zaměřuje také na kvalitu materiálů a jejich zpracování. Každá kolekce je jedinečná a prezentuje odlišný pohled na slow či sustainable fashion. 

Bohatý program nabídne kromě módních přehlídek také panelové diskuze s odborníky z módního průmyslu. Témata diskuzí se budou dotýkat aktuálního stavu módního průmyslu a jeho dopad na životní prostředí a přiblíží i možný vývoj módního průmyslu v budoucnosti.

Redukovat, znovu použít a recyklovat to jsou hlavní hesla přehlídky, takže neváhejte přijďte a staňte se i vy změnou například tím, že s sebou na přehlídku přinesete vyřazené kousky ze svého šatníku, darováním potřebným jim bude vdechnut druhý život.

Dresscode: casual

Místo konání: A house, Östermalmsgatan 26A, Stockholm

Kdy: 3.3. 2020 v 18:00

Vstupné zdarma

Pro více informací sledujte facebook této události.

Svůj zájem prosím potvrďte do konce února registrací na e-mail stockholm@czech.cz. Do předmětu prosím uveďte „registrace SFS“ a do textu uveďte počet osob, pro které lístky rezervujete.

Partneři akce jsou: ZÚ, A house, Univerzita J. E. Purkyně - Ústí nad Labem, Vysoká škola výtvarných umění - Bratislava

 

 

Místo konání:

Östermalmsgatan 26A, 114 26 Stockholm

Datum:

3.3.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala