Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2020 - 31.12.2020

Grow our humanity

#Stockholmgrowshumanity

„Záchrana tohoto lidského světa není nikde jinde než v lidském srdci, lidském rozmyslu, lidské pokoře a lidské odpovědnosti.“

-  Václav Havel

V roce 2020 čelí celý svět nové výzvě. Zatímco bojujeme proti covid-19 všemi nezbytnými prostředky - vědeckými, sociálními a ekonomickými - přemýšlíme také o světě, který se mění a přetváří během krize. Hlubší pochopení naší situace ukazuje, jak interagujeme se světem jako lidský druh.

Humanismus klade důraz na odpovědnost lidských bytostí vůči světu. Jako filosofie a odhodlání už mnohokrát vyvedl lidský druh z temných časů. ČC Stockholm launchuje projekt GROW OUR HUMANITY a přináší inspiraci od nejvýznamnějších českých a evropských humanistů ve veřejném prostoru. V úvodní fázi ve spolupráci s ČC Brusel chceme stimulovat debaty a vize o budoucnosti a připomenout ideály českých humanistů.

PROJEKTY ČC STOCKHOLM

#growourhumanity: by comic
Komiksový workshop se známou českou komiksovou kreslířkou Toy Box, který byl zaměřen na téma SUPERHEROES. Více o akci naleznete v naší galerii.
- 8.6.2020
#growourhumanity: by music
Česká hudba ve Švédsku a debaty s porevoluční generací na téma svoboda pohybu a sebevyjádření. Více o akci nelaznete v našem programu.
- 12.6.2020
#growourhumanity: by dance
Taneční workshop pod vedením T.Červinky (Norrdans). Více o akci nelaznete v našem programu.
- 14.6.2020

 

KNIHOVNA CITÁTŮ 

 Nechme se inspirovat citáty českých humanistů – Václava Havla, Jana Patočky, Karla Čapka, T. G. Masaryka, J. A. Komenského a dalších. 

Odkaz ke stažení citátů: 


Sledujte také náš Grow_our_Humanity Instagram účet

Místo konání:

Datum:

Od: 8.6.2020
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala