Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.5.2020 18:00

Global Science Café: Výzkum a inovace v boji s COVID 19

Zatímco svět pokračuje v boji s pandemií COVID-19, jedním z hlavních zaměření bylo posílení 3D tisku, jako způsobu, který napomáhá zajistit co nejvíce lékařských potřeb, zejména osobních ochranných prostředků (PPE). Z hlediska globálního úsilí hraje v tomto procesu významnou roli česká společnost Prusa Research a druhý největší výrobce 3D tiskáren na světě. Zjistěte více v naší online Global Science Café s Josefem Průšou! Moderuje Guy Borg.

Host: Josef Průša

Moderátor: Guy Borg

Live Stream via Czech Centres Facebook 

Josef Průša (nar. 1990) pochází z Havlíčkova Brodu, studoval aplikovanou informatiku na VŠE. V 19 letech začal navrhovat 3D tiskárny, v roce 2012 pak založil firmu Prusa Research.

První vlastní 3D tiskárnu Josef Průša sestavil v roce 2012 pod názvem Prusa Mendel a dá se považovat za "Ford Model T" v oblasti 3D tisku. Prusa Mendel se dal relativně jednoduše sestavit, opravovat i modifikovat. Svět 3D tisku se tak otevřel mnohem širšímu publiku.

Josef Průša přednáší o 3D tisku a open-source hardware. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vyučuje předmět Arduino, učil také na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. S nástupem pandemie koronaviru COVID-19 se firma Průša Research zapojila aktivně do tisku obličejových štítů, které nabízí zdarma všem nemocnicím, praktickým lékařům, ambulancím, dentistům, lékárnám, policistům, učitelům a dalším profesionálům.

 Guy Borg se narodil v Londýně, posledních deset let žije v Praze. Vystudoval anglickou literaturu na univerzitě ve Velké Británii, a v Praze vyučoval na Karlově univerzitě a AMU. Posledních deset let pravidelně pracuje na mezinárodním hudebním festivalu Struny podzimu.

www.prusa3d.com

Výroba 3D obličejových štítů Prusa Research:
https://www.youtube.com/watch?v=uTPJEBsElRw

Sledujte Facebook Českých Center pro více informací: 

https://www.facebook.com/Ceskacentra/

https://www.facebook.com/events/1152777555090993/

Místo konání:
ON-LINE
Datum:

21.5.2020 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala