Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2013 - 1.2.2013

Příliš mladá noc na Mezinárodním filmovém festivalu v Göteborgu

Film Příliš mladá noc / A night too young režiséra Olmo Omerzu bude uveden na filmovém festivalu v Göteborgu, předním festivalu ve Skandinávii a pátém největším evropském festivalu. Každoročně festival navštíví okolo 200.000 návštěvníků.

 

Příliš mladá noc/ A night too young

ČR/Slovensko, 2012, 65 min.

Režie : Olmo Omerzu

Hrají: Martin Pechlát, Jiří Černý, Natálie Řehořová, Jan Vaši, Vojtěch Machuta

 

Příběh filmu Příliš mladá noc vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu. Děti se ve filmu dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny.  

Režisér chtěl natočit film, který by se jiným způsobem zabýval tématem dětství, přechodem z dětství do dospělosti a zachytit, jak se dětský svět zrcadlí ve světě dospělých a naopak. Ve filmu Příliš mladá noc se děti dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny.

 

Olmo Omerzu

V letech 2001 – 2003 byl členem vydavatelské rady komiksového časopisu Stripburger. Spolu s tímto magazínem spolupracoval jako autor na několika evropských výstavách. V roce 2004 vydal v rámci projektu Miniburger knihu komiksů nazvanou Shadows (Stíny). V produkci RTV Slovenija režíroval svůj první krátký film Almir (1998). Ve vlastní produkci pak režíroval krátký film Nic (2003). V roce 2004 byl přijat na pražskou FAMU, studia dokončil v roce 2011.

 

Čas promítání:

28. ledna ve 20 hodin, Frölundabion (za přítomnosti řežiséra)

30. ledna v 10 hodin, Frölundabion 

1. února ve 12:30 hodin, Frölundabion

 

Místo konání:
Frölundabion, Frölunda kulturhus, Valthornsgatan 3
Datum:

Od: 30.1.2013
Do: 1.2.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala