Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2012 16:00

Praha – Stockholm – Praha (Kampa)

České centrum Stockholm srdečně zve v sobotu 24. 3. 2012 od 16:00 na filmové odpoledne a setkání, na kterém budete mít možnost přenést se na pražskou Malou Stranu a stát se součástí aktuálně probíhajícího festivalu s názvem Kampa střed světa.

V rámci odpoledního programu proběhne on-line pozdrav pořadatelů festivalu z pražské Malé Strany a projekce dokumentárních filmů Povídky malostranské po 130 letech (2011, režie Jakub Wagner) a Mlýnské kolo Hany Hegerové (2011, režie Tomáš Hodan). Malá Strana, atraktivní lokalita v centru Prahy s jedinečnou atmosférou, byla motivem známé české literární klasiky Jana Nerudy Povídky malostranské a v dokumentu Povídky malostranské po 130 letech se režisér pokusil o konfrontaci známých Nerudových povídek s dnešní podobou slavné pražské čtvrti. Na projekci naváže kvíz o historickém centru Prahy a na závěr odpoledne se bude promítat dokument Mlýnské kolo Hany Hegerové, dokument o natáčení poslední desky české první dámy šansonu, která nedávno získala čestné občanství Malé Strany. 

Vstup zdarma. Akce se koná v prostorách Českého centra Stockholm, Villagatan 21, za budovou velvyslanectví České republiky.

 

Povídky malostranské po 130 letech

Délka: 80 min

Námět: Martina Stránská, režie: Jakub Wagner, kamera: Marek Brožek

Střih: Šimon Hájek, zvuk: Jakub Jurásek / Juraj Mravec, hudba: Petr Wajsar, producent: Tomáš Rychecký / Anifilm

 

Mlýnské kolo Hany Hegerové

Délka: 30 minut

Námět a režie: Tomáš Hodan

Střih: Šárka Sklenářová, zvuková postprodukce: Lukáš Moudrý

Dokumentární film o tom, jak se rodilo album Hany Hegerové Mlýnské kolo v srdci mém.

 

Partneři projektu: Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu, Czech Tourism, Komunitní centrum Kampa, o.s. a Biograf Letní poloha

 

 

 

 

 

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

24.3.2012 16:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala