Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.3.2014 17:30

Pozvánka na promítání českého filmu Nevinnost

České centrum ve Stockholmu vás spolu s Velvyslanectvím České republiky srdečně zve na promítání českého filmu Nevinnost. Promítání se uskuteční v úterý 25. března 2014 v prostorách Českého centra na Villagatan 21.

 

Vzhledem k omezeným kapacitám prostor Českého centra potvrďte prosím svoji účast na adrese consulate.stockholm@mzv.cz nebo na telefonu 08 - 44 04 212. 

Nevinnost je v pořadí jedenáctý společný film dvojice Hřebejk – Jarchovský z roku 2011 a nese podtitul Lásky se nikdy nezbavíš. Hrají: Ondřej Vetchý, Anna Linhartová, Zita Morávková, Aňa Geislerová, Hynek Čermák, Alena Mihulová, Rebeka Lizlerová, Miroslav Hanuš, Luděk Munzar, Daniel Czeizel.

"Cesta z vrcholu na absolutní dno může být velmi rychlá. Někdy stačí jediná věta a všechno, co jste dosud budovali, se zhroutí jako domeček z karet. Uznávaný lékař, milovaný otec a manžel, čelí obvinění z velmi těžkého zločinu. Ze dne na den vyměnil dobrou adresu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko, zvlášť, když protistraně pomáhá člověk, který může být motivován osobní pomstou. Pravda prý nakonec vždycky zvítězí nad lží a nenávistí. Někdy ani to ale nemusí znamenat vítězství. Někdy je to jen přestávka před dalším, mnohem náročnějším zápasem. Zvlášť, když ve snaze zachránit se obětujete tajemství, která měla zůstat navždy skrytá, protože jsou pro vás i pro vaše okolí příliš nebezpečná."

Nevinnost sleduje zpočátku harmonickou rodinu, jejíž fasáda se pomalu rozpadá. Podobně jako Hřebejkova předchozí Kawasakiho růže opět zkoumá vinu a nevinu, mísí detektivní prvky s dramatem. Kritikou byl film přijat rozporuplně, přijdťe si na něj proto udělat vlastní názor.Těšíme se na setkání s vámi na filmové projekci!

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

25.3.2014 17:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala