Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.2.2013 17:00

Pozvánka na promítání českého filmu „Karamazovi“

Na úterý 26. února 2013 od 17 hodin připravilo Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu ve spolupráci s Českým centrem v prostorách Českého centra v areálu velvyslanectví (Villagatan 21, Stockholm) promítání českého filmu „KARAMAZOVI“ (2008, režie P. Zelenka).

 

Příběh se odehrává v současném Polsku. Do Krakova přijíždí skupina pražských herců v čele s režisérem hry, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru oceláren uvedla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi, jejímž základem je vyšetřování otcovraždy. V divadelním dramatu, nabitém emocemi - láskou, žárlivostí, nenávistí, se řeší otázky víry, nesmrtelnosti a spásy lidské duše. Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme osudy hereckého souboru, komické příběhy herců a režiséra. Do děje zasahuje i osobní tragédie jednoho z diváků, který projeví nezvyklé přání: poprosí herce, aby zahráli jenom pro něj. Zkouška se promění ve strhující představení, kdy herci vystupují pro jediného diváka. Náhle největší drama neprobíhá na jevišti, ale v hledišti. KARAMAZOVI jsou dramatem o morálce, povaze člověka, lidském svědomí, vině, trestu a odpuštění. Film není jen psychologickou sondou do zpustošené ruské duše, ale reflektuje aktuální téma odpovědnosti člověka za své činy.

 

Vzhledem k omezeným kapacitám prostor Českého centra potvrďte prosím svoji účast závazně na adrese: consulate.stockholm@mzv.cz nebo na telefonu 08–44 04 212 do pondělí 25. února 2013 („First come, first-served“).

 

 

 

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

26.2.2013 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala