Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.9.2014

Petra Hůlová na knižním veletrhu, sobota

Knižní veletrh v Göteborgu pokračuje s českou účastí také v sobotu 27. září. Úspěšná česká autorka Petra Hůlová se zúčastní tří seminářů a bude vyprávět o své knize Strážci občanského dobra.

 

Všechny semináře jsou v angličtině.

 

11-11:20 Mongolsko a role žen v tamnější společnosti, Internationella Torget

12-12:25 „Strážci občasnkého dobra“, politické změny po převratu v Československu, Internationella Torget

14-14:30 Writing from Another Cultural Perspective, with Gabriella Hakanssson, at EUNIC stand

Fikce a porozumění (sobota 27.9., 15:00 – 15:45) 

Může nám fikce pomoci k lepšímu pochopení naší současné doby? Jak píší spisovatelé o příbězích z historie svých zemí? Češka Petra Hůlová a Andrea del Fuego z Brazílie jsou dvě autorky, které popsaly různé dějinné události své země prostřednictvím osudů jednotlivých lidí. Sametová revoluce a rok 1989, kdy jsou velké společenské změny na spadnutí, ovšem vypravěč Hůlové románuStrážci občanského dobra je příliš nevítá. Komunistický model města Krakow v Československu pro něj možná není ten nejlepší ze všech možných světů, ale stále je to ten jediný dostupný.

Diskutující: Petra Hůlová, Andrea del Fuego

 

 

Petra Hůlová, narozená v roce 1979 v Praze, je současná česká prozaistka. Vystudovala kulturologii na Univerzitě Karlově a v jejím prvním románu Paměť mojí babičce z roku 2002 se odrazila její předchozí zkušenost s pobytem v Mongolsku. Tento debut, který je rodinnou kronikou vyprávějící osudy tří gerenací žen v Mongolsku, publikovala teprve jako třiadvacetiletá studentka a záhy se stal jednou z nejčtenějších českých knih dekády. První kniha Hůlovou proslavila, vynesla jí cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku a byla Lidovými novinami vyhlášena Knihou roku. Od té doby napsala dalších pět románů (Přes matný sklo, Cirkus Les Mémoires, Umělohmotný třípokoj, Stanice Tajga, Stážci občanskéo dobra, Čechy, země zaslíbená), ve kterých se opět  věnovala multikulturním tématům a potvrdila v nich svůj talent pro práci s jazykem.

Místo konání:
Mässangatan 20, Göteborg
Datum:

27.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala