Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.11.2013 17:30

Ozvěny Jednoho světa ve Stockholmu: Můj Afghánistán

Dánský filmař s afghánskými kořeny Nagieb Khaja se rozhodl, že zachytí „skutečný“ Afghánistán. Na první pohled to bylo prosté. Svůj pohled na vlastní zemi měli Afghánci natočit sami prostřednictvím kamer mobilních telefonů. Přístroje se dostaly do rukou farmářů, konstruktérů, zdravotních sester i místního stařešiny. Syrové a drsné záběry nabízejí překvapivou poetiku a neotřelý pohled na zuboženou zemi i její obyvatele. Zároveň přibližují také každodenní život a odkrývají obavy i svázanost dané tradicemi, se kterými se lidé musejí potýkat. Muži nesmějí filmovat své matky a sestry, ženy mohou natáčet jen své dvorky, protože se samy ven nedostanou. Blížící se střelba zahání kameramany do úkrytů a strach narůstá, když se v oblasti rozšíří zpráva, že se chystá sebevražedný útok…

Režie: Nagieb Khaja, Dánsko, 2012, 88 min


Tato projekce je součástí Ozvěn Jednoho světa, mezinárodní putovní přehlídky, která oslavuje 15. výročí festivalu Jeden svět. Tento festival, pořádaný od roku 1998 českou nevládní organizací Člověk v tísni, je dnes největším lidskoprávním filmovým festivalem v Evropě.

Ozvěny Jednoho světa ve Stockholmu pořádá České centrum Stockholm ve spolupráci s festivalem dokumentárního filmu Tempo a kinem Bio Rio.

 

 

PARTNEŘI:


 

Místo konání:

Bio Rio, Hornstulls strand 3, Stockholm

Datum:

21.11.2013 17:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala