Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.9.2020 - 21.11.2020

ONLINE vysílání koncertů Struny podzimu

Hope for Prague: Prague sounds again! Návrat naděje i Daniel Hopea do Prahy. Po několika měsících se Prahou znovu rozezní hudba. Britský houslista Daniel Hope zde zahraje na plovoucí scéně s panoramatem Pražského hradu v pozadí a diváci z celého světa můžou být u toho díky online vysílání koncertů na síti Českých center. Festival Struny podzimu je unikátní série koncertů s jednou z nejkrásnějších scenérií vůbec.

„Praha nabízí jedno z nejkrásnějších panoramat na celém světě a těším se, až v září ukážeme světu, že Praha opět zní a že hudba má léčivou moc,“ říká Daniel Hope

Po sedmi letech se do Prahy vrací britský fenomén Daniel Hope, který v rámci festivalu představí Vivaldiho Čtvero ročních období v novém kabátu společně s úpravou Smetanovy Vltavy od Floexe a Toma Hodge. Dále v září vystoupí i jazzový kontrabasista Avishai Cohen.

V listopadu se můžeme těšit na berlínské průkopníky akustického techna Brandt Brauer Frick Ensemble a kontratenoristu Andrease Scholla. Nejčistší brazilskou bossa novu zahraje Vinicius Cantuaria a na závěr se představí i doyen české hudební scény Jiří Suchý ve scénickém Recitalu.

Čtyřiadvacátý ročník Strun podzimu se uskuteční ve dvou blocích – v listopadu v budově Rudolfina a v září venku na již zmíněné plovoucí scéně o ploše více než 100 m2, která se nachází mezi Mostem Legií a Slovanským ostrovem s dechberoucím panoramatem Pražského hradu a Národního divadla.

Od svého založení roku 1996 si festival získal pověst jedné z nejvýznamnějších hudebních událostí v Česku. Jeho program promítá vztahy mezi klasickou a soudobou vážnou hudbou, jazzem, hip-hopem a elektronickou hudbou.

Daniel Hope uvedl Vivaldiho Čtvero ročních období v novém kabátu na Strunách podzimu již v roce 2013. Skladba se mezitím stala jedním z nejúspěšnějších titulů vydavatelství Deutsche Grammophon.

Richterova úprava Čtvera ročních období je fascinující tím, že respektuje Vivaldiho originál, ale zároveň se nebojí nových barev a tónů. Něco podobného lze říci o samotných Strunách podzimu-respektují minulost, žijí současností a směřují do budoucnosti.

Úplný program festivalu naleznete ZDE.

(c) Struny podzimu

 

 

Místo konání:
Herrengasse 17 1010 Wiena Austria
Datum:

Od: 11.9.2020
Do: 21.11.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala