Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.3.2006 0:00 - 0:00

Obrazy z nevědomí

Beseda s malířkou Kamilou Ženatou o její knize Obrazy z nevědomí a zkušenostech s arteterapií. Více informací na www.amstudio.cz/amgalerie.

 

Autorka čerpá ze svých bohatých osobních zkušeností a popisuje čtenářsky přístupnou formou proces práce ve výtvarném ateliéru, kam přicházejí lidé pracovat v uzavřených skupinách. Přibližuje možnosti procesu sebevyjádření pomocí výtvarných technik a vysvětluje rámce a postupy práce v ateliéru. V nabízených tématech se dotýká struktury osobnosti člověka a inspiruje čtenáře k vlastní práci na sebepoznání popisem jednotlivých bloků a imaginací. V knize je za pomoci autentických výpovědí členů skupin barvitě popsán způsob tvorby, sebevyjádření, sebepřijetí, sebepochopení a následného zpracovávání životní cesty jako tvůrčího a proměnného procesu. Autorka v letech 1994-2004 vedla 59 skupin, ve kterých malovalo na 600 lidí.

Kniha je určena zájemcům o psychologii, sebepoznání a neverbální techniky z řad profesionálních pracovníků v psychoterapii, z pomocných a pomáhajících profesí, studentům psychologie, pedagogiky, ale i lidem zajímajícím se o výtvarný projev.

 

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

9.3.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala