Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.4.2016 - 24.4.2016

Noc na Karlštejně

Přijďte si s námi zažít atmosféru dob dávno minulých, dob jednoho z největších evropských panovníků Karla IV. 700. výročí narození Karla IV. oslavíme středověkou slavností s dobovou hudbou kapely Elthin, gotickým uměním, šermířskými výstupy a vůní medoviny. Večer, který pořádá České centrum Stockholm ve spolupráci s agenturou CzechTourism, bude součástí Kulturní noci ve Stockholmu.

Karel IV. patřil k nejmocnějším evropským panovníkům. Budoucí král Moravy a císař Svaté říše římské a německé se narodil v Praze 14. května 1316. Dnes ho nazýváme Otec Vlasti a jeho jméno nesou významné kulturní památky.

V roce 1348 založil Karel IV. druhou nejstarší univerzitu v Evropě. V téže době vzniklo také Nové Město pražské a hrad Karlštejn. Roku 1357 nechal císař položil základy slavného Karlova mostu. Kromě toho mezi naše největší poklady patří zlatá královská koruna, kterou jako první nosil právě Karel IV.

Letos slavíme už 700. výročí narození Karla IV.  Na jeho počest se České centrum promění ve středověký sál s těžkými drapériemi a krásnými obrazy. Oblečeme si kostýmy, zahrajeme si středověké hry a oslavíme tento velký den za zvuků libé dobové hudby. Večerem bude provázet čtyřčlenná plzeňská kapela Elthin, která zahraje na celou řadu středověkých hudebních nástrojů od gotických dud až po šalmaje. Více informací o Elthin naleznete na jejich stránkách.

 

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

Od: 23.4.2016
Do: 24.4.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala