Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.5.2011 19:00

Noc literatury 2011

Český literární večer zahájí překladatelka Tora Hedin výkladem o situaci v současné české literatuře. Večer bude zaměřený hlavně na tvorbu Emila Hakla a čtení úryvků z jeho knihy „O rodičích a dětech“ jak ve švédském překladu, tak i v českém originálu. Úryvky budou číst překladatelé Mats Larsson a Lova Meister.

Emil Hakl se narodil pod pseudonymem Jan Beneš v březnu 1958 v Praze, kde dosud žije. Prózu začal psát v roce 1968. Román o jednookém veliteli německé bombardovací super vzducholodi, který je zároveň sovětským špionem a později se dává na dráhu potápěče, zůstal nedokončen. K psaní prózy se vrací v roce 1998, od té doby se jí věnuje soustavně. Jeho novela O rodičích a dětech ( Argo, 2002) byla oceněná cenou Magnesia Litera a přeložená do několika jazyků, mimo jiné i do švédštiny. Vypráví tedy o odpolední procházce, na kterou vyráží dospělý syn s dospělým otcem pražskou Stromovkou a přilehlými místy. V jejich řeči se střídají vzpomínky, traumata a komentáře k pouličním dějům s úvahami o stavu a osudu světa.

 

 

Kafe Klavér je proslulá umělecká kavárna v Södermalm – jižní části Stockholmu, kde se scházejí mladí i staří umělci a intelektuálové ze Stockholmu. Kavárna pořádá divadelní a hudební představení, literární čtení a Stand-up výstupy.

 

Místo konání:

Kafé Klavér, Rutger Fuchsgatan 5

Datum:

12.5.2011 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala