Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.5.2009 0:00 - 0:00

Noc literatury 2009

ČEŠI VE SVĚTĚ aneb Večer s cestopisní literaturou. Večer s cestopisní literaturou se uskuteční v rámci projektu NOC LITERATURY 09 „Evropou mezi řádky“. Během večera se vypravíme do Afriky po stopách Emila Holuba. Jeho román nám prostřednictvím přednášky a čtením úryvku z knihy představí rodák z Čech žijící ve Švédsku Josef Hopfinger, který se osobně vydal po stopách slavného českého cestovatele. Prostřednictvím čtení úryvků z knih Alberto Vojtěch Friče se vypravíme do Jižní Ameriky. Přednášku o tomhle slavném cestovateli, etnografovi a botanikovi přednese Yvonna Fričová, zakladatelka občanského sdružení Checcomacoco. Čtení úryvků z Cesty na sever velikána české literatury Karla Čapka symbolicky spojí Českou republiku a Švédsko. Více informací o projektu Noc literatury na : http://www.nocliteratury.cz/2009/cs/stockholm/homepage

 

Česká republika se může chlubit mnoha odvážnými cestovateli, kteří se dostali i do nejodlehlejších koutů naší zeměkoule. Své zážitky, zkušenosti a poznání  přetavili do literárního vyprávění, které přenáší čtenáře do cizokrajných zemí.    

Naším záměrem je v první řadě představit českou cestopisní literaturu široké veřejnosti a z literárního hlediska konfrontovat narativní postupy cestovatelů s vypravěčským nadáním a spisovatelů s cestovatelskými touhami.

 

Účinkují :

Jiří Charvát - obchodní rada ZÚ ČR ve Stockholmu

Josef Hopfinger - učitel a badatel života a díla Emila Holuba

Yvonna Fričová - zakladatelka občanského sdružení Checcomacoco

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

13.5.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala