Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.3.2020 0:00 - 8.3.2020 0:00

Nabarvené ptáče na festivalu v Trondheimu

KOSMORAMA FESTIVAL 2. - 8. března 2020: Mezinárodní filmový festival Kosmorama v norském Trondheimu ve spolupráci s Českým centrem Stockholm uvedl český film Nabarvené ptáče od režiséra Václava Marhoula.

 Pro festival Kosmorama je typická jeho kulturní a žánrová rozmanitost a rovněž poukazuje jak na významné historické předely, tak i na současné dění ve světě. Jedním z cílů festivalu je představení snímků z různých zemí světa na jednom místě - norském Trondheimu.

Předlohou pro vznik filmu Nabarvené ptáče posloužil román od Jerzyho Kosińského, který je kontroverzní a sám o sobě vyvolal mnohé diskuze. Stejně tomu bylo i u filmového zpracování, kde atmosféru snímku podtrhlo černobílé zpracování pro které se režisér snímku Václav Marhoul rozhodl.

Děj filmu je zasazen do válečných let druhé světové války a odehrává se na území několika slovanských zemí. Divák se tak může pouze domnívat kam hlavní dětskou postavu přivedly její kroky. Děj doslova sleduje snahu o přežití a zároveň boj o vlastní budoucnost.

Během festivalu Kosmorama byl snímek vysílán celkem třikrát a bezprostředně po promítání měli diváci možnost diskutovat o tomto těžkém tématu přímo s režisérem Václavem Marhoulem, který byl jedním z hlavních hostů festivalu.

Za podpory a organizace Českého centra Stockholm dostali diváci ve Skandinávii příležitost shlédnout tento výjímečný film, který sbírá filmařská ocenění po celém světě.

https://kosmorama.no/en/2020/03/program-guests-at-kosmorama-2020/?fbclid=IwAR1xGU-DgiY9UR7ZI5MaGjU5FTIByzy3ZqXa-yzlV89mUiaHHV9z40HugCc

 

Místo konání:
Trondheim
Datum:

Od: 2.3.2020 0:00
Do: 8.3.2020 0:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala