Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.5.2020

Miroslav Peřina webinář - Science Festival

Vetenskaps festivalen, neboli festival vědy a pohybu, měl probíhat v druhé polovině dubna, ale kvůli současné situaci šíření koronaviru, byla celá tato akce odložena. A jelikož nám se úplně čekat nechtělo, tak jsme pro vás společně s vědce Miroslavem Peřinou připravili dva zajímavé webináře, které nám zkrátí a zpříjemní čas strávený v karanténě. První příspěvek se bude zabývat bájnými draky a pokusí se vysvětlit, jak tato mytologická zvířata mohla chrlit oheň či létat. Druhý se zaměří na téma proteinových krystalů, které mohou mít uplatnění v léčbě těch nejzákeřnějších nemocích.

Miroslav Peřina je student biochemie a svými populárně naučnými přednáškami s různými pokusy se snaží vzbudit zájem o vědu a objasnit pro širokou veřejnost neznáme aspekty přírody. Jeho velkým zájmem jsou draci a díky svému vědeckému zaměření si klade za cíl vysvětlit jejich různé charakteristické znaky - například jak mohli draci létat, kolik toho jeden drak za den mohl spořádat, a jak je možné, že draci ovládali oheň? Na všechny tyto otázky vám společně s Miroslavem Peřinou odpovíme v jeho online přednášce, kterou budeme streamovat na našich komunikačních kanálech jako je  Facebook a Instagram. 

Draci ale nejsou jedinou oblastí, které se mladý vědec věnuje. I v dnešní době velkého vědeckého progresu v medicínském prostředí existuje stále velké množství nemocí, se kterými si alespoň prozatím neumíme poradit.  Proteinová krystalizace je jednou z vědeckých oblastí, která nám ve vývoji léčebných procesů může pomoci. Miroslav Peřina se ve svém výzkumu pokouší získat krystaly z proteinů, které pocházejí z lidských enzymů. Tímto svým úsilím se snaží hledat způsoby, jak posunout dále vývoj možných léčebných postupů v boji proti rakovině a dalším nemocem.  

Zaujala vás zmíněná témata? Chtěli byste se dozvědět více? Tak neváhejte a sleduje naše Facebookové stránky a Instagram a 4. 5. 2020 si můžete zpříjemnit den neuvěřitelně zajímavými příspěvky od tohoto mladého a velmi talentovaného českého vědce.

 

 

 

Místo konání:

Datum:

4.5.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala