Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.2.2014 - 8.2.2014

Designové produkty Martina Žampacha na Designboom / Stockholm Furniture & Light Fair 2014

Výrobky produktového designéra Martina Žampacha budou k vidění a k prodeji na Designboom Mart, stánku webového magazínu Designboom na Veletrhu nábytku a osvětlení ve stockholmském Veletržním paláci v Älvsjö od 4. do 8. února 2014. Jeho výrobky zahrnují vázy zhotovené metodou 3D tisku, ručně vyráběné svícny z dubového dřeva nebo minimalistické mísy. Ideální designové doplňky pro všechny, kteří hledají moderní stolování. Designér bude osobně přítomen!

 Martin Žampach, narozený v roce 1981, absolvoval Střední uměleckou školu v Luhačovicích. V roce 2006 promoval na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde vystudoval průmyslový design. Studoval také produktový design na Akademiii výtvarných umění v Krakově v Polsku. Náplní jeho práce je produktový a průmyslový design se zvlášním zaměřením na sklo. Žampach má multikulturní zkušenosti: pracoval pro architektonické studio v Londrině v Brazílii, pro slavné designérské studio CuldeSac ve Valencii ve Španělsku, v největším designérském studiu v Rusku - Art Lebedev Studiu v Moskvě a v designérském studiu FLEX/cocoon, kde se zabýval strukturálním obalovým a průmyslovým designem. V současné době žije a pracuje v Praze jako nezávislý designér.

Designboom je mezinárodní online magazín o architektuře a designu. Byl založen v roce 1999 a stal se tak prvním svého druhu. Denně publikuje nejnovější zprávy ze světa architektury, designu, technologí a umění a snaží se zachytit ty nejzajímavější aspekty současné kultury.

Stockholm Furniture & Light Fair 2014 je světově největší a nejdůležitější místo pro setkávání skanidnávského nábytkového a světelného designu. Každým rokem se ho v únoru účastní více než 40 tisíc nakupujících, architektů, designérů a novinářů. 

Místo konání:

Mässvägen 1, Älvsjö, Stockholm

Datum:

Od: 4.2.2014
Do: 8.2.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala