Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.4.2020

KULTURNATTEN 2020: Kafkanatt- Zažij Kafkovu proměnu ve virtuální realitě.

Noc zasvěcená Kafkově památce přináší šťavnatý mix literatury, nápaditých kreseb Jiřího Slívy, nereálně reálné zkušenosti s VR a tvořeníčko pro nejmenší v dětském koutku. Na své si tak přijde opravdu každý! Navštivte nás a ponořte se do novely Proměna ve světě virtuální reality zrozené pod rukama profesora působícího na pražské FAMU Miky Johnsona a jeho týmu. Staňte se hlavní literární postavou knihy Řehořem Samsou a prozkoumejte Kafkovo epické literární dílo. K prožití jedinečného večera Vás zve České Centrum Stockholm a Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu.

 

ZRUŠENO KVŮLI KORONAVIRU!!!

Ponořte se do fantaskně pestrého oceánu paradoxů, humoreskních kreseb a jemně sarkastických metafor brilantně zachycených Slívovým alternativním a osobitým stylem. Jiří Slíva, český umělec a básník původem z Plzně, představuje Kafkovu proměnlivou a těžko uchopitelnou osobnost Stockholmské veřejnosti. Například již ikonickým portrétem "Multiple Kafka", který bude v průběhu tradičního Kulturnatten k vidění v rámci celé výstavy pořádané v prostorách Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu. Přijďte a usrkněte si ze svého "Cup od Kafka" s Jiřím Slívou osobně a užijte si umělcovu nezaměnitelně živou a hravou řeč o jeho díle.

Míváte chuť být v kůži někoho jiného? Pokud ano, pak využijte jedinečnou příležitost převtělení, která právě přichází! Objevte mystický svět představivosti Franze Kafky ve virtuální realitě vytvořené profesorem působícím na pražské filmové škole FAMU Mikou Johnsonem a jeho týmem. Ti Vám přibližují příběh proměny Řehoře Samsy ve velmi intimním prožitku přímo a pouze před Vás. Pronikněte na konec králičí nory, kde se fantazijní svět rozpíná do nekonečných dálek a vychutnejte si ultramoderní vymoženosti našeho století.

Nezapomeňte s sebou vzít také Vaše nejmenší! Pro jejich potěchu je na akci vytvořen dětský koutek, kde si mohou vyrobit rozkošné suvenýry v duchu Kafkovy metamorfózy.

Během večera bude možné se občerstvit v našem Kafka café, kde se můžete pobavit s dalšími Kafkovými příznivci. Není příjemné poznat člověka, který má stejný vkus na knihy? Jakou Kafkovu knihu máte nejraději?

 

 

Místo konání:

Villagatan 21, 114 32 Stockholm

Datum:

18.4.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala