Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.1.2017 11:00 - 13:00

Konference k výročí vydání Charty 77

U příležitosti čtyřicátého výročí od vydání Charty 77 proběhne na půdě švédského parlamentu konference s názvem "Living in Truth and Freedom - Do We Still Want That?". Účastníci konference se ohlédnou za historií tohoto významného dokumentu a otevře se diskuse o jeho odkazu pro současnost.

Konferenci zahájí předseda švédského parlamentu Urban Ahlin. Pozvání přijal ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, předseda správní rady Nadace Charty 77 František Janouch, ředitelka Burma Center Prague Sabe Soe a velvyslankyně Švédska pro lidská práva Annika Ben David. Promluví také velvyslanec ČR ve Švédsku Jiří Šitler.

Konferenci budou moderovat poslanci švédského parlamentu pan Finn Bengtsson a pan Peter Jeppsson, členové švédsko-české parlamentní skupiny. O hudební doprovod se postará švédská skupina Charta 77.

Konferenci pořádá švédsko-česká parlamentní skupina ve spolupráci s velvyslanectvím ČR a Českým centrem Stockholm. Jazykem konference je angličtina.

 

Svou účast potvrďte do 16. 1. na adrese international.events@riksdagen.se
Upozorňujeme nahlášené hosty, že vzhledem k bezpečnostní kontrole je třeba přijít s dostatečným časovým předstihem a mít u sebe průkaz totožnosti.

Místo konání:

Sveriges Riksdag, Riksplan

Datum:

18.1.2017 11:00 - 13:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala