Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.3.2007 0:00 - 31.3.2007 0:00

Klubb:Europa – European DJ tour 2007

Evropské klubové turné Klubb:Europa je turné šesti evropských DJ's. Od 23.3.–31.3.2007 vystoupí mezinárodní skupina DJ's v klubech po celém Švédsku. Českou republiku bude reprezentovat DJ Philip T.B.C. aka Filip Klug. Vystoupení se budou konat v těchto městech: Malmö, Linköping, Stockholm, Uppsala, Umeå, Skellefteå. Projekt je inciovaný německým velvyslanectvím a Goethe Institutem ve Švédsku u příležitosti předsednictví Německa v Radě EU. Akce se koná ve spolupráci s dalšími pěti kulturními instituty zemí EU ve Stockholmu, včetně Českého centra ve Stockholmu. Více info o celém projektu na www.klubbeuropa.se.

 

 

Philip T.B.C., vlastním jménem Filip Klug. Pochází z Nýřan, což je maloměsto nedaleko od Plzně. Nyní žijící v Praze. S hudbou začínal již jako 15-tiletý teenager v několika kapelách (punková kapela Pod stolem, Swinging on the Flipity Flop), postupně se dostal od kytary, přes zpěv až k basové kytaře u které zůstal. První úspěchy zaznamenává však až s kapelou Swinging on the Flippity Flop (dvě živé baskytary), to už se ale přes punk propracoval k Hard core a Crossoveru a vystupuje převážně v Plzni a jejím okolí (hlavně Divadlo pod lampou a Klub C). Po roce, po určitých neshodách, odchází a nastává hudební útlum.

A právě v tuto dobu o prázdninách v roce 98 začíná s DJ-ingem. Jeho stěžejním stylem se stává breakbeat a tak od začátku hraje právě tenhle styl. Na podzim roku 98 první vystoupeni v klubu Wakata. Po té následuje nahraní první demotape a pravidelné vystupovaní v klubech XT3,Punto Azul a Divadelní bar Akropolis. Také začíná pořádat první vlastní akce na studentských kolejích Strahov a začíná hrát i mimo Prahu. V roce 99 kupuje první junglové desky a začíná se specializovat i na tento styl.

Postupně se propracovává od jungle a breakbeatu i k technu a dnes od něj můžeme slyšet kombinace těchto stylů: jungle, drumandbass, techno, freetekkno, techbreak, breakbeat, elektrobreakz a používá i prvky downtempa a hiphopu. Nikdy nehraje pouze jeden styl, ale snaží se vždy míchat více stylů dohromady, takže v jednom setu můžete slyšet věci od downtempa a hiphopu až po tvrdé tekkno. Z toho taky vyplynuli jeho technojunglové a technobreakbeatové sety. V současné době hraje všechny styly ze tří gramofonů. Jeho krédem je neustále se zdokonalovat a jak sám říká "Už mě nebaví jen míchat dvě desky ze dvou gramců, hledám stále nové cesty jak to celý posunout někam dál. Inspiraci hledám všude možně, ale poslední dobou hlavně u hiphopových djs." Z toho také zřejmě vyplývají techniky jako je scratching či beatcuting které stále častěji používá ve svých setech.

Pravidelně ho můžete slyšet hrát po celých Čechách, Moravě a Slovensku. V posledních několika letech se zůčastnil vetšiny velkých letních festivalů jako jsou např. Cosmic Trip, Svojšice, Openairfiel, Nočné Vlny, Summer of Love, Planet Roxy a pod. Občas jezdí hrát i do zahraničí jako např. do Maďarska, Rakouska a pod.

Za největší úspěch v poslední době můžeme zatím pravděpodobně považovat letošní pozvání na největší slovenský multižánrový festival Pohoda, kam si ho pozval samotný LIAM HOWLETT z legendárních The Prodigy . Philip TBC vystoupil jako jejich předskokan na hlavním podiu.

 

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

Od: 23.3.2007 0:00
Do: 31.3.2007 0:00

Organizátor:

Tyska ambassaden, Goethe-Institut, Franska Institutet, Tjeckiska centret, Polska institutet, Rumänska kulturinstitutetČeské centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala