Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2012 - 25.11.2012

Výstava Hembyg(g)d v Marabouparken

Česká konceptuální umělkyně Kateřina Šedá představí v Marabouparken dílo That’s the Way the Cookie Crumbles jako součást výstavy Hembyg(g)d.

Její práce je formou nápaditých, ale přesto pragmatických řešení sociálních problémů určitých komunit, pomocí práce s lidmi na kresbách a společných projektech.  That’s the Way the Cookie Crumbles jsou kresby-ubrusy obohacené o „řešení“ topologického problému Nošovic: různé aplikace, zipy, tkaničky a jiné textilní vymoženosti přemosťují v představách švadlen díru uprostřed a spojují obě strany vesnice. Vice info Marabouparken konsthall.

Nedělní posezení (8.9.2012) s Kerstin Bergendal a Paul O’Neill  se bude z důvodu náhlého onemocnění Kateřiny Šedé konat bez její účasti.

Kateřina Šedá (٭1977)

Kateřina Šedá se narodila v Brně. V roce 2005 ukončila studia na Akademii výtvarných umění v Praze.  Za dílo "Je to jedno" získala v roce 2005 cenu Jindřicha Chalupeckého, považovanou za jednu z nejprestižnějších v Česku. Mezi další pocty můžeme zařadit pozvání do "Tate Modern Gallery" v Londýně, kde prezentovala projekt "Od nevidím do nevidím", ve kterém se snaží připodobnit městskou část Brna Líšeň k Londýnu.

Místo konání:

Marabouparken konsthall, Löfströmsvägen 8, Sundbyberg

Datum:

Od: 8.9.2012
Do: 25.11.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala