Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2020 - 17.5.2020

Hynek Martinec: INSPIRATION – ICONIC WORKS

Do Stockholmu míří výstava, ve které se prolínají významná historická díla a současné umění. Během exhibice INSPIRATION – ICONIC WORKS se představí více než třicet umělců z různých koutů světa, kteří se inspirovali takovými tvůrci, jako byl Rembrandt, Michelangelo, Goya a další. Výstava nabízí jedinečnou příležitost k pochopení propojenosti minulosti a dnešních dnů.

Mezi vystavovanými umělci je i zástupce české umělecké scény, malíř Hynek Martinec, který je držitelem hned několika umělecký cen. Jedna z nejvýznamnějších je prestižní BP Young Artist Award, kterou Hynek Martinec obdržel za své hyperrealistické portréty. Martincovy malby, které jsou propojeny s minulostí a budoucností, byly vystavovány v několika evropských metropolích jako je Londýn, Paříž a Praha. Nyní jeho díla objeví Stockholm.

Mezi dalšími umělci, kteří na výstavě INSPIRATION – ICONIC WORKS budou prezentovat svá díla, najdete slavná jména jako Marina Abramović, Jake and Dinos Chapman, Nancy Fouts, Mark Karasic a mnoho dalších.

Exhibice bude probíhat v Nationalmuseum od 20. února do 17. května 2020. Následně výstava bude putovat do sousedního Finska, kde bude INSPIRATION – ICONIC WORKS vystavena v hlavním městě.

Zdroj: http://www.hynekmartinec.com/about-2https://www.nationalmuseum.se/utst%C3%A4llningar/inspiration-iconic-works

 

Místo konání:

Södra Blasieholmshamnen 2, 111 48 Stockholm

Datum:

Od: 20.2.2020
Do: 17.5.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala