Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2019 - 29.9.2019

Göteborg Book Fair

Na podzim proběhne v Göteborgu jeden z největších knižních veletrhů ve Skandinávii. Čtyřdenní literární festival nabízí nejenom unikátní příležitost k setkání čtenářů a spisovatelů, ale také upozorňuje na moc příběhů a na význam svobodného projevu.

Pro účastníky veletrhu je připraven bohatý program skládající se ze  seminářů, debat apod. Mezi hlavními hosty je i česká autorka Petra Hůlová, která promluví na semináři týkající se genderové rovnosti. Petra Hůlová, jež je držitelkou Ceny Jiřího Ortena a ceny Josefa Škvoreckého  a vystudovala Kulturologii a Mongolistiku na FF UK, je autorkou úspěšných románů Paměť mojí babičce (2002), Umělohmotný třípokoj (2006), Stanice Tajga (2008) a dalších. Kromě  Petry Hůlové se na knižním veletrhu představí také Josef Pánek, molekulární genetik působící v současné době na Akademii věd ČR. Psát začal v roce 2002, jeho první kniha vyšla v roce 2013. Jako spisovatel se proslavil novelou Láska v době globálních klimatických změn (2017), v níž se promítají jeho zkušenosti ze života v Norsku i Austrálii. Za tuto knihu získal Pánek v roce 2018 Magnesii Literu v kategorii próza. Festivalu v Göteborgu se rovněž účastní nejstarší české nakladatelství pro děti Albatros, které každoročně vydá zhruba 150 knih pro mladé čtenáře, a nakladatelství Argo.

Zdroj: https://www.islit.is/en/news/icelandic-authors-and-their-works-successful-at-the-gothenburg-book-fair-2018 https://vltava.rozhlas.cz/josef-panek-skutecnost-rika-je-jinak-7154165

Místo konání:
Mässans gata 10, Göteborg
Datum:

Od: 26.9.2019
Do: 29.9.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala