Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.6.2014 14:00 - 10.7.2014

Galina Egerová: výstava obrazů v GalleriLi

GalleriLi, která se nachází v malebném Skärkindu poblíž města Norrköping, představí česko-švédskou spolupráci mezi umělkyní Galinou Egerovou a sochařem Björnem Römertem. Egerové obrazy hovoří o konfliktech mezi krajinou a průmyslovou výrobou v severních Čechách, ale také ukazují pokoru k budoucnosti. Vernisáž 15. června od 14 hodin. U příležitosti výstavy se od 15 hodin v kostele Skärkinds Kyrka koná koncert pianisty Jiřího S. Svěráka.

 

Galina Egerová je česká akademická malířka narozená v roce 1961 v Praze. Absolvovala Akademii výtvarných umění pod vedením profesora Jiroudka. Ve svých malbách využívá celou řadu malířských technik, od olejomalby a akvarelů až po netradiční materiály. Její tvorba zahrnuje abstrakci, figurativní malbu i krajinomalbu. Zejména v ní nezapře ovlivnění regionem, ve kterém žije. Její obrazy tak často zobrazují napětí mezi krajinou a průmyslovou výrobou, která ji pohlcuje. Egerová v současné době žije v Praze, pravidelně vystavuje doma i v zahraničí.

Björn Römert  ze Söderköpingu se živí jako umělec už téměř 17 let. Předtím dělal inženýra a tvořil jenom ve svém volném čase. Až ve věku 63 let se rozhodl věnovat umění na plný úvazek. Má za sebou množství výstav ve Švédsku a také v zahraničí, včetně České republiky. Dnes jako sochař pracuje hodně s ocelí a jeho sochy zobrazují množství emocí, které zachycují jednoduchost a radost.   

GalleriLi sídlí ve starém kamenném domě ve Skärkindu, nedaleko Norrköpingu a Lindköpingu a je obklopena krásnou přírodou.

Místo konání:
Galleri Li, G:a Bankhuset, Skärkinds kyrkoplan
Datum:

Od: 15.6.2014 14:00
Do: 10.7.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala