Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.10.2009 0:00 - 0:00

FILMOVÝ KLUB : Slepé lásky

Film o lásce nevidomých lidí. Lásky jsou jemné, lásky jsou směšné, lásky jsou i slepé... Najít si to pravé místo a štěstí ve světě je nejednou těžké i pro lidi bez zrakového postižení. O co citlivější je táto cesta pro nevidomých. Jejich pohled je v mnoha věcech základný a čistý. A často velice vtipný. Jejich pohled odkrývá „neviděné dimenze“ toho, co vlastně štěstí znamená.Režie : Juraj Lehotský dokument, Slovensko, 2008, 77 min. Více o filmu na www.blindloves.com

 

 

 

 

Film zobrazuje čtyři nevidomé protagonisty, prostřednictvím kterých poznáváme jejich vlastní příběhy lásky. Nevidomý učitel hudby Peter je člověk plný svérázné fantazie. Rád poslouchá dobrodružné rozhlasové hry, které ho vtahují do svého pohádkového světa. Peter se svou ženou žijí milý vztah mezi zdmi malého bytu. Právě tam se odehrává  jejich malý, velký příběh.
Nevidomý Róm Miro se zamiluje do téměř nevidomé bílé holky. V jeho příběhu poznáváme jeho nelehký boj za svou velkou lásku.
Nevidomá Elena touží po dítěti. Příběh představuje ponor do cítění budoucí nevidomé matky. Prožíváme s ní radost i strach a hlavně velkou touhu a sílu mít dítě a vychovat ho. Čekání na dítě přináší jemné situace naplněné radostí i otázky.
Nevidomá tínedžerka Zuzka se pokouší najít svou první lásku. Poznává ji přes internet.

Skrývá však své tajemství, že nevidí.

 

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

13.10.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala