Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.3.2019 10:00 - 16:00

FEMALE HEROES: find balance

Hlavním tématem tohoto roku je pro nás svoboda. Připomínáme si výročí Sametové revoluce a pád Železné opony. Pro mnohé to znamená i otevření hranic a objevování jiného světa. S tím souvisí i role žen ve společnosti a měnící se pohled na gender. Ačkoliv od sametové revoluce uplynula bezmála tři desetiletí, zůstávají české disidentky ve stínu mužů.

České centrum bojuje s mýtem, že pouze muži byli hybatelé pokroku směrem k revoluci. Je třeba si přiznat, že součástí toho byly i ženy. České centrum proto uvede v rámci Mezinárodního dne žen workshop zaměřený na ženské hrdinky.

Začneme lekcí jógy vedenou Clarou Saleh, která uklidní naše tělo a mysl. Po pauze na kávu (fika) bude následovat přednáška o tom, jak média prezentují životy slavných žen - vedena zkušenou lektorkou Carlotou Jerez z Wikipedia-edit-a-thon. Zaměříme se na disinformace a fake news, například nesprávné či neúplnné informace na švédské Wikipedii. Po masterclass se budete moci zúčastnit workshopu, kde se budeme snažit najít a opravit falešné informace o ženských hrdinkách na Wikipedii.

 

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

9.3.2019 10:00 - 16:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala