Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.10.2015 - 18.10.2015

Farma v jeskyni na festivalu Fucking Burn It! Age on Stage

Jsou někdy tanečníci příliš staří na to, aby tančili? Účast Farmy v jeskyni v projektu švédské choreografky Charlotty Öfverholm zaměřeném na problematiku věku ve fyzickém divadle. Interpretky Hana Varadzinová a Eliška Vavříková vystoupí na galapředstavení v divadle Rival, Viliam Dočolomanský představí svůj film "This is" a Vojtěch Brtnický svou fotografickou tvorbu v Dansmuseet.

Farma v jeskyni je mezinárodní divadelní studio tvořící v Praze, zaměřené na tvorbu, vývoj a výzkum lidského výrazu.  Moderní tvorba souboru překračuje hranice žánrů fyzického, tanečního nebo hudebního divadla. Při tvorbě vychází z odkazů minoritních kultur, hudby, fyzického projevu, atmosféry a faktů, spojených se specifickým místem.  V inscenacích se konfrontuje osobní a sociální vnímání světa a dochází při nich k silnému sdílení zážitku ze zkušenosti mezi performery a diváky. Za farmu v jeskyni se na projektu účastní performerky Hana Varadzinová a Eliška Vavříková.


Vojtěch Brtnický (* 1985) Vystudoval  SOU služeb Jihlava v oboru Fotograf a poté se věnoval dalšímu studiu fotografie. Zabýva se reportážní, divadelní a výjimečně i inscenovanou fotografií. Tanec objektivem svého fotoaparátu sleduje a zachycuje Vojtěch Brtnický už řadu let. Nenápadně a citlivě. Zachycená realita jeho fotografií je diváckým zážitkům vzdálená a fotograf se v našich očích stává umělcem námi neviděného světa.

 

PROGRAM

12. říjen 17.00, Dansmuseet. Film „This is“ od Viliama Dočolomanského/Farma v jeskyni

14. říjen 17.00 – 20:00 FILMFESTIVAL!, Dansmuseet

Filmy: DV8-filmy: “Enter Achilles” a ”Dead dreams of a monochrome man”, ”FORCE – när dansen är livet” od Anderse J. Larssona, “Coup de Graces” od Jordiho Cortese, “This is” od Viliama Dočolomanského/Farma v jeskyni

17. říjen 12:00 – 15:00 Filmy: DV8-filmy: “Enter Achilles” a ”Dead dreams of a monochrome man”, ”FORCE – när dansen är livet” od Anderse J. Larssona, “Coup de Graces” od Jordiho Cortese, “This is” od Viliama Dočolomanského/Farma v jeskyni

18.00 GRAND FINALE GALAPERFORMANCE v RIVAL, Mariatorget

Umělci z: Batsheva, Forsythe, DV8, Farm in the Cave, The Royal Swedish Ballet, Complexions a Jus de la Vie, například Wendy Houstoun (UK), Desmond Richardson (USA), Amancio Gonzalez (DE), Jordi Cortes (ES), Hana Varadzinová, Eliška Vavříková (CZ), Talia Paz (IS), Dragos Mihalcea (ROU), Jan- Erik Wikström, Marie Lindqvist, Lauri Antila, James Friedman, Lindy Larsson, Tobias Hallgren och Charlotta Öfverholm (S).

 

Místo konání:

Dansmuseet, Rival, Stockholm

Datum:

Od: 8.10.2015
Do: 18.10.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala