Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.4.2015 9:30 - 14:30

Film Fair Play podruhé ve Stockholmu

Snímek režisérky Andrey Sedláčkové o sprinterce, která se v normalizačním Československu 80. let dostane do státem řízeného dopingového programu, bude uveden na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež ve Stockholmu. Diváci se na něj mohou přijít podívat 13. dubna v 9:30 do kina Grand, a 14. dubna ve 13:30 do kina Reflexen.

 

Fair Play, rež. Andrea Sedláčková, ČR 2014
Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně.

Hrají: Judit Bárdos, Aňa Geislerová, Eva Josefíková, Roman Luknár, Ondřej Novák, Ondřej Malý, Jiří Wohanka, Igor Bareš, Roman Zach, Taťjana Medvecká, Slávek Bílský, Michaela Pavlátová,Berenika Kohoutová, Vlastina Svátková
Scénář: Irena Hejdová, Andrea Sedláčková
Kamera: Jan Baset Střítežský
Hudba: David Solař, Miroslav Žbirka

 

Film byl nominován jako reprezentant České republiky v kategorii Nejlepší cizojazyčný film na Academy Awards 2015.

Andrea Sedláčková studovala scenáristiku na FAMU, v roce 1989 emigrovala do Francie a v Paříži navštěvovala prestižní filmovou školu FEMIS (dříve IDHEC), kde studovala režii a střih. Zatímco ve Francii se věnuje především střihu (dokumenty, tři celovečerní filmy), pro Českou televizi natočila od roku 1991 řadu dokumentárních filmů (Lidé, kteří nás také soudí, Poslanecké tance, Rychlé starty), několik bakalářských povídek a nejnověji podle vlastního scénáře hraný film Ze života pubescentky, který měl na obrazovkách premiéru 26. 3. 2000. Andrea Sedláčková žije střídavě v Praze a v Paříži.

 

Místo konání:

Grand, Reflexen, Stockholm

Datum:

14.4.2015 9:30 - 14:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala