Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.2.2015 18:30

Projekce dokumentárního filmu Velká noc

Představení českého dokumentu pokračuje projekcí snímku Velká noc režiséra Petra Hátleho. Film bude promítnut v českém znění s anglickými titulky, volné lístky lze vyzvednout od 18. února v knihovně Film a hudba v Kulturhuset.

Velká noc, Česká republika 2013, 72 min., režie: Petr Hátle

Dokumentární průzkum fenoménu nočního života a nespavosti. Prostřednictvím autentických portrétů postav obývajících temný „polosvět“ pražských non-stop barů, heren a nočních podniků, mapuje životní prostor a společenství lidí „věčné noci“. Nespavci, neschopní vydržet sami se sebou, mají nutkání scházet se s podobně postiženými v „bunkrech“, kde však k nočním dobrodružstvím přibývá i kriminalita a drogy. Užíváním pervitinu a jiných stimulantů paradoxně prohlubují svou nespavost, živí paranoiu ze světla a světa a příslušnost k subkultuře s vlastní morálkou a filosofií.

Petr Hátle se narodil v roce 1983 v Praze. Po studiu historie, filmové vědy a filozofie na Univerzitě Karlově v Praze, se stal studentem katedry dokumentární tvorby na FAMU v Praze, jedné z nejlepších evropských filmových škol. Během studií natočil řadu krátkých filmů o různých tématech, obvykle týkajících se lidských práv a společenských otázek (propojení turismu s holokaustem, terorismus, trangenderová přeměna atd.), které byly promítány na českých i evropských festivalech.

Místo konání:

Klarabiografen, Stockholm

Datum:

25.2.2015 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala