Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.3.2007 0:00 - 6.3.2007 0:00

European Jazz Nights 2007

Třetí ročník společné přehlídky evropských jazzových formací s názvem „New european jazz voices“. Koncerty se uskuteční 5. a 6.3. 2007 v jazzovém klubu Fasching a Finském institutu. Akci pořádají kulturní instituty zemí působící ve Stockholmu (Česká republika, Polsko, Francie, Německo, Finsko a Rumunsko). Českou republiku bude reprezentovat skupina "Yellow Sisters“. Více informací o skupině naleznete na www.yellowsisters.com.

 

Yellow Sisters

 

Antonia Nyass (Éterity)
Bára Vaculíková (Yellow Family, Forbidden Fruit, Funky Feast, Levelrise)
Léňa (Yellow Family, Babylon Station, DC Band, Tomato 22)
Lucie Hawa Goldin (Éterity, tanečnice a choreografka TidiTade)

 

 

Yellow Sisters je ženská vokální skupina a cappella, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r'n'b, world music, jazzu i reggae. Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami.

 

Soubor vystupuje v koncertních sálech, divadlech, klubech, ale i na různých festivalech, ať už hudebních (Colours of Ostrava, Na jednom břehu, Reggae Meeting), divadelních (Letní Letná, Mimoriál Kolín, Týden pro Broumovsko) a filmových (MFF Karlovy Vary, Moffom, Jeden svět, Videofest Tábor), společenských akcích a ceremoniálech, vernisážích výstav, městských slavnostech a podobně. K nejvýznamnějším akcím, na kterých Yellow Sisters účinkovaly, patří například udělování ceny Homo Homini za mimořádný přínos v oblasti lidských práv při příležitosti zahájení filmového festivalu Jeden svět, konané v únoru 2006 v Pražské křižovatce Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize ´97, anebo přímý televizní přenos z udělování cen TýTý.

 

V současné sestavě existuje skupina od roku 2005, v témže roce nahrály Yellow Sisters své první demo CD. V roce 2006 byly Yellow Sisters vybrány do finále soutěže Colours Talents pořádané Indies Records a festivalem Colours of Ostrava, kde v červnu 2006 získaly prestižní první cenu spojenou s možností nahrání a vydání alba. Vydání nového alba s názvem Singalana připravují Yellow Sisters na prosinec 2006.

 

V souvislosti s vydáním alba připravují Yellow Sisters česko-slovenské turné na jaro 2007 se stejnojmenným názvem Singalana. Yellow Sisters nabízejí 60-80 minut pestrého programu složeného z multižánrových autorských písní a afrických inspirací.

 

Antonia a Hawa se potkaly v kapele Éterity, a objevily tak svou lásku k experimentu s hlasem a rytmem. Obě jsou neoddělitelně spojeny s Afrikou a to se odráží na jejich tvorbě v propracovanosti rytmů, hloubce a vášnivosti textů a vokálů.

 

Léňa s Bárou spolupracují od roku 2000 jako vokální duo na různých projektech. Yellow Sisters založily původně jako a cappella trio, když cestovaly po Evropě s programem pouličních představení. Po několika hudebních misích (Berlín, Madrid, Las Palmas - Gran Canaria), které vyvrcholily v roce 2005 návštěvou Gambie a projektem Czech-Gambian Connection, se propojily s Antonií a Hawou, čímž Yellow Sisters získaly nový rozměr. V létě 2006 se Yellow Sisters účastnily dalšího projektu inspirovaného africkou tradiční hudbou a tancem Senegal Meets Prague, jenž probíhal v divadle Ponec v Praze a v Bazilice v Českých Budějovicích.

 

 

Místo konání:

Slottsbacken 8
111 30 Stockholm
Švédsko

Datum:

Od: 5.3.2007 0:00
Do: 6.3.2007 0:00

Organizátor:

Kulturní instituty působící ve Stockholmu


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala