Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.5.2014 - 11.5.2014

Divadlo SveTr hostuje ve Švédsku

Jediný český soubor hrající ve švédštině - divadlo SveTr studentů skandinavistiky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně - předvede své divadelní umění ve stockholmském Riksteatern, kde se od 9.do 11. května představují účastníci švédské soutěže pro mladé divadelníky LÄNK 2014. Hru Sannas Sanna Jag režiséra Rasmuse Lindberg zahraje SveTr také v Esplanadteater ve městě Lidköping a v Nationsteater v Uppsale.

 

Divadelní skupina SveTr (Svenska teatern) vznikla na počátku podzimu 2011 na půdě Ústavu germanistiky, nordistiky a nederlandistiky na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity v rámci předmětu Divadelní workshop při oboru Skandinávských studií. Soubor se skládá ze studentů Skandinávských studií a hraje švédsky a česky.

Sannas sanna jag (Sannino opravdové já) je příběh dívky, která díky vážnému konfliktu s rodinou i komunitou, ve které vyrostla, utekla z domova. Sedí v blíže neurčeném městě na autobusové zastávce, má na klíně laptop a píše scénář na rozloučenou o tom, co se stalo a co ji nakonec donutilo k útěku. To, co píše, bez jakékoliv autocenzury tak, jak ji to napadá, se odehrává na jevišti.

 

Místo konání:
övriga platser
Datum:

Od: 6.5.2014
Do: 11.5.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala