Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.5.2013 - 5.5.2013

Divadlo Continuo na skandinávském turné

Nezávislá divadelní skupina, jejíž tvorba je založena na fyzickém herectví, tanci a živé hudbě, bude celý duben trávit ve finském Turku přípravou site-specific projektu ve spolupráci s loutkářskou katedrou Univerzity v Turku. Na čtyři finální představení potom naváže turné se dvěma představeními - Sousedi a NOW...?

PROGRAM TURNÉ:

2.-5.5. Univerzita vTurku

7.5. 19:00 Tanssiteatteri Huurjaruuth, Helsinki (http://www.hurjaruuth.fi), Sousedi 

10.5. ve 20:00 a 11. 5. v 15:00, Nordic Black Theatre, Cafetatret, Oslo (http://nordicblacktheatre.no/kafe), NOW..?

 

DIVADLO CONTINUO je mezinárodní nezávislá divadelní skupina vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Štouračem. Od roku 1995 skupina trvale sídlí a tvoří v malé vesnici Malovice, 25 km od Českých Budějovic, v prostorách bývalé zemědělské usedlosti pojmenované Švestkový Dvůr.

Inscenace Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Pohyb, fyzické herectví, tanec, cirkusové techniky, živá muzika, stejně jako výrazná výtvarná stylizace - to vše vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací. Pro tvůrce Continua však není příliš důležité, zda jejich práce bude charakterizována jako fyzické, či vizuální divadlo, stejně tak jako pro herce Continua není důležité, zda hrají či tančí. Mnohem důležitější než otázky estetiky a stylu je pro členy Continua podstatné hledání a zpracování tématu, potřeba pracovat společně, divit se, být překvapováni, učit se, rozvíjet se, a výsledky práce sdílet s diváky.

Pro hereckou práci Continua je charakteristické hledání autentického, osobního výrazu spojováním výtvarného znaku a fyzického herectví, rytmu a muzikality. Ke každodenní herecké práci patří pravidelné herecké tréninky, workshopy, kontinuální seznamování se s hereckými, hlasovými a tanečními technikami, stejně jako individuální i společná laboratorní a výzkumná práce. Divadlo tak vědomě navazuje na tradici tvůrců druhé divadelní reformy.

 
 

 

 

Místo konání:
Helsinki
Datum:

Od: 2.5.2013
Do: 5.5.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala