Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.4.2020 20:00

Demýtizace Franze Kafky s Juditou Matyášovou

Když se řekne jméno Franz Kafka, vybaví se vám mrzout trpící úzkostnými depresemi? Spolu s Juditou Matyášovou se pokusíme ukázat, že tento typický kafkovský stereotyp je zcela nepravdivý, a že Franz Kafka je mnohem, ale mnohem víc!

Po stopách Franze Kafky se vydáme spolu s odbornicí na jeho život a dílo Juditou Matyášovou. Společně překonáme zažité představy, že tento spisovatel byl zádumčivým pesimistou, který neuměl žít. Protože přesný opak je pravdou. Franz Kafka se uměl bavit, zajímal se o zdravý životní styl, rád plaval a věnoval se i dalším sportovním aktivitám. Spolu se svým celoživotním přítelem Maxem Brodem cestoval po Evropě a nebál se objevovat předtím nepoznané! 

To a mnohé další se dozvíte během online příspěvku na facebookových stránkách a Instagramu Českého centra Stockholm v rámci Kulturnatten 2020, který proběhne 18.4. od 18:00 hod. Na krátké úvodní video s Juditou Matyášovou naváže i živý vstup, kde budete mít možnost položit jakoukoliv otázku, která vás v souvislosti s Franzem Kafkou napadne.Tak nás nezapomeňte sledovat a objevit novou tvář tohoto výjimečného spisovatele. 

FACEBOOK:https://www.facebook.com/tjeckiskacentretsthlm/

INSTAGRAM:https://www.instagram.com/tjeckiskacentretstockholm/

 

Místo konání:
Datum:

18.4.2020 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala