Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.11.2018 - 23.11.2018

Cultural Diplomacy Week

Vzestup populismu v Evropě - to je zkrátka fakt, kterému současná společnost musí čelit. Co s tím? Je naše současná kulturní diplomacie přímo ovlivněna rostoucí populistickou náladou? A pokud ano, jak lze proti populistické ideologii prostřednictvím kulturní diplomacie bojovat? Národní kulturní instituty Evropské unie (sdružené v klastru EUNIC, jemuž České centrum ve Stockholmu v letošním roce předsedá) připravily program konference, kde se bude konstruktivně diskutovat o výzvách pro odvětví kulturní diplomacie jako takové. Konferenci zahájí ředitelka ČC Stockholm Zuzana Kabelková a velvyslanec České republiky ve Stockholmu Jiří Šitler. Na diváky čeká kromě série panelových diskuzí také výstava Let us be seen (komiks a jeho prostředky v zobrazování společensky znevýhodněných skupin). K vyzkoušení bude v protoru kina Capitol také úspěšný interaktivní projekt Czech Innovation Expo, který je až do prosince součástí expozice Artificial Intelligence městské knihovny ve Stockholmu.

Cílem konference vytvořit faktickou diskuzi o ožehavých tématech - národní branding a jeho koncepce, export kultury, tok peněz v kulturní diplomacii, role médií v tomto ustáleném mechanismu

Témata otevřou hosté z Česka, Finska, Francie, Německa, Itálie, Španělska, Švédska i Švýcarska. Tuzemské pohled nabídne Jitka Pánek Jurková, současná ředitelka Českého centra v Bruselu. 

 

Program: 

 

22nd of November, 2018, at 6 pm
Burka Songs 2.0
in presence of filmmaker Hanna Högstedt
Film screening followed by a panel discussion
 
23rd of November, 2018, from 9 am to 3.30 pm
1. Conference with international guests on four panels discussions
2. Nation Branding and Exporting Culture
3. What does Money Decide?
4. Concrete impacts of Populism in Cultural Diplomacy
5. Media and Populism
 
Biografen Capitol, Sankt Eriksgatan 82, Stockholm
 
Attendance is free but places are limited. Please register here:
Film screening: https://ifsuede.wufoo.com/forms/screening-burka-songs-20/
Conference: https://ifsuede.wufoo.com/forms/conference-populism-and-cultural-diplomacy/
 
*Eunic members participating: Czech Center, Embassy of Spain to Sweden, Finlandsinstitutet, Goethe-Institut Schweden, Italian Cultural Institute, Institut français de Suède, Instituto Cervantes, Swedish Institute, Swiss Embassy in Sweden.
**More about Eunic: The European Union National Institutes for Culture is a collection of representatives from the European cultural institutes and embassies. Together, the Stockholm Eunic Cluster organizes projects around themes that are pertinent to each of their countries. 

 

Místo konání:

BIOGRAF CAPITOL, STOCKHOLM Sankt Eriksgatan 82 113 62 Stockholm

Datum:

Od: 22.11.2018
Do: 23.11.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala