Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.3.2015 16:00

Světová premiéra dokumentárního filmu Concrete Stories ve Stockholmu

Mezinárodní festival dokumentárního filmu Tempo ve Stockholmu má letos podtitul Město, a zaměřuje se na fenomén a aspekty urbanizovaného prostředí. Ve světové premiéře bude na festivalu uveden česko-francouzský koprodukční snímek Concrete Stories - příběh prefabrikovaných betonových desek, které se proměnily v obydlí jedné třetiny obyvatel východní Evropy. Dokument přijede představit jedna z tvůrkyň filmu Veronika Janatková.

Concrete Stories, Česká republika, Francie, Německo, 2014, 75 min., režie: Lorenz Findeisen, producent: Veronika Janatková

Produkční společnost: Axman Production, Les Films du Tambour de Soie, Česká televize

Jazyk: česky, francouzsky, německy, Titulky: anglické

 

Dokumentární film o jednom stavebního materiálu, prefabrikovaných betonových deskách, které navrhl francouzský inženýr Raymond Camus a které se proměnily v obydlí jedné třetiny obyvatel východní Evropy. Panevropský příběh o lidech, soukromém prostoru, estetice a společných zájmech různých zemí bez ohledu na jejich ideologické vyznání. Obyvatelé paneláků ve východní i západní Evropě se s tvůrci filmu podělí o své pocity, kulturu i zkušenosti s vytvářením a obýváním prostoru těchto identických staveb. Dokument zkoumá, jaké místo zaujímá individualita v naší standardizované společnosti. 

 

Místo konání:

Victoria 4, Stockholm

Datum:

4.3.2015 16:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala