Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.8.2014 - 19.8.2014

Parkteatern představí český tanec i hudbu

Letní program Městského divadla ve Stockholmu, který se odehrává na dvaadvaceti venkovních scénách po celém hlavním městě, nabídne v letošním programu představení českého tanečního souboru VerTeDance Kolik váží vaše touha? s živým hudebním doprovodem kladenské kapely Zrní - přímo na největší scéně v Vitabergsparken, 18 a 19. srpna vždy od 19 hodin.

VerTeDance je taneční soubor založený Terezou Ondrovou, Veronikou Kotlíkovou a Pavlem Kotlíkem v roce 2004. Domovskou scénou VerTeDance je divadlo Ponec v Praze. Jejich představení jsou nepředvídatelná, soustředí se v nich ne na formální taneční krok, ale na vyjádření pohybového prožitku.

Zrní je alternativní rocková skupina z Kladna. Vznikla v roce 2001, když se dala dohromady parta pěti spolužáků (Jan Unger, Jan Juklík, Jan Fišer, Jan Caithaml, Ondřej Slavík) z gymnázia, kteří začali o víkendech jezdit do Prahy hrát na ulici. Sami svoji hudbu popisují jako "něžný artbrut". Společnou improvizací vzniká většina jejich písniček, v nichž se odřáží inspirace lidovou hudbou a přírodou stejně jako industriálními zvuky měst.

Výsledkem spolupráce čtyř tanečnic VerTeDance s kapelou Zrní je projekt Kolik váží vaše touha?, který byl v roce 2012 vyhlášen nejlepší taneční inscenací roku. Představení zkoumá otázku odhalování a intimity. Znamená svléct se a být nahý zároveň odhalit svoje niterné tužby?

Místo konání:

Vitabergsparken, Stockholm

Datum:

Od: 18.8.2014
Do: 19.8.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala