Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.8.2014 16:30 - 13.8.2014

(bra)Tři v tricku a jejich Plovárna na Městském festivalu ve Stockholmu

Městský festival ve Stockholmu uvede lyrickou pantomimu bra(Tří) v tricku Plovárna. Představení, které se nechalo inspirovat Vančurovým Rozmarným létem, v sobě kombinuje cirkusové prvky s divadelními. Švédští diváci budou mít možnost zhlédnout boj dvou soků, kteří všemi prostředky bojují o krásnou ženu, dokonce dvakrát - 12. a 13. srpna vždy od 16:30 na náměstí Sergels Torg v samém srdci Stockholmu.

 

Soubor (Bra)tři v tricku začal jako české žonglérské duo Václava Jelínka a Adama Jarchovského. Jejich spolupráce odstartovala v roce 2009 a od té doby se představili na mnoha domácích i zahraničních scénách. V roce 2012 se k nim připojila Kristýna Vlčková. Při svých vystoupeních se nesoustředí pouze na technicky náročné žonglování, jejich cílem je zapojení pohybu a divadelního výrazu. Sami o sobě říkají, že se snaží co nejméně kopírovat zkostnatělé cirkusové vystoupení a vytvářet místo toho moderní show, u které se diváci mohou bavit nejen precizním žonglováním a akrobacií, ale i divadelní stránkou. 

Představení Plovárna je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury. Poetiku tohoto autora převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie.

"Nechte na sebe dýchnouti atmosféru časů minulých, kdy muži pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních. Nerobíce věcí užitkových, trávili i seberozmarnější léta v tvůrčí zahálce, rozmlouvajíce nad tématy světotvornými. Ve chvíli, kdy na prkna plovárenská zavítá dívka povahy nadmíru jemné, rozbíhá se děj a není v ničí moci, aby jej zadržel. K ďasu!
Svět, který uvidíte, jest z hravosti, neboť hra předchází před činy. A jelikož příchylnost dvou pohlaví jest starší nežli skály a moře, stává se hra zbraní v líté při o dívčí přízeň.
A proto vejděte, vejděte bez zdráhání! Pánové dnes označili koupel za vlahou. Vyjasňuje se a k poledni bude vedro."

 

Stockholms Kulturfestival probíhá každoročně po dobu šesti dní v samotném centru Stockholmu, aby se ho mělo možnost zůčastnit co nejvíce lidí. Zahrnuje hudbu, tanec a výtvarné umění místních i zahraničních umělců. Vstupné zdarma!

Místo konání:

Sergels Torg, Stockholm

Datum:

Od: 12.8.2014 16:30
Do: 13.8.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala