Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.8.2015 - 15.8.2015

Long Vehicle Circus se představí na Městském festivalu ve Stockholmu

Populární letní festival kultury ve Stockholmu uvede pouliční představení souboru Long Vehicle Circus - ojedinělého projektu, který propojuje umění chůze na vysokých chůdách s bravurním zvládnutím tance, akrobacie, pantomimy a nového klaunství. Celkem čtyři představení s názvem Life is Swing! se odehrají pod širým nebem na hlavním náměstí Sergels Torg.

 

 

Long Vehicle Circus je v Čechách naprosto ojedinělý projekt, který propojuje umění chůze na vysokých chůdách s bravurním zvládnutím tance, akrobacie, pantomimy a nového klaunství. Počátek projektu se datuje do druhé poloviny roku 2009, kdy došli k závěru, že jen chodit na chůdách a žít s hlavou v oblacích nestačí. Absolventi pražské AMU pak pod režijním vedením Adama Renče vytvořili první chůdové vystoupení, které mělo premiéru v rámci českého národního dne na EXPU 2010 v Šanghaji. Rozdíl mezi představeními Long Vehicle Circus a "obyčejnými" chůdaři je především v kvalitě interpretů a v nutném předpokladu, že my chceme každým číslem něco říci... Long Vehicle Circus se proto jednoznačně řadí po bok představitelů nového cirkusu v Česku, po bok divadla Décalages, projektu V.O.S.A. Theatre či La Putyky...

Chůdaři z LVC se objevují jak v divadlech, tak v karnevalových průvodech, mají i vlastní pouliční představení. Naposledy Long Vehicle Circus dokázal, že se nebojí žádných výzev a na chůdách ztvárnil i Labutí jezero.

Kluci trénují několikrát týdně, chůdy jsou pro ně tedy součástí těla, stává se pak, že se bez chůd cítí nesví. Stále vymýšlí nové kostýmy, nové kreace a posouvají možnosti divadelního vyjádření stále dál.   

Více o Long Vehicle Cirkus najdete na:www.facebook.com/longvehiclecircus

 

Místo konání:

Sergels torg, Stockholm

Datum:

Od: 14.8.2015
Do: 15.8.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala