Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2016 - 26.3.2016 0:00

ČC doporučuje: Vernisáž výstavy Hudnära představí tvorbu Alice Máselníkové

V sobotu 20. 2. proběhne v kulturním domě Skarpnäck vernisáž drobné výstavy Hudnära, kde svoji tvorbu na téma vztahu prostoru a objektu představí česká výtvarnice Alice Máselníková a její švédští kolegové Alex Videll a Johan Unga.

Alice Máselníková ve své tvorbě často kombinuje tradiční umění s texty,  interaktivními prvky a performancí.  Na výstavě představí glazované keramické objekty nejrůznějších tvarů a velikostí inspirovaných tvary a křivkami lidského těla doprovázené textem - poetickým dialogem mezi tělem a prostorem.
 www.alicemaselnikova.com

Alex Videll v rámci Hudnära vystaví kresby, jež původně vznikly jako kresby zátiší. Zabývá se prostorovostí a snaží se tak vizualizovat střet nemožného a skutečného.
www.instagram.com/wicyborg 

Johan Unga se soustředí na skulpturální tvorbu, transformace objektů, percepci, abstrakci a vztah člověka k sobě samému, ale jeho okolí. Portréty lidí přesto v Ungově tvorbě nalezneme jen zřídka.
www.johanunga.se 

Výstava potrvá od 20. února do 26. března. Vernisáž se koná 20. února od 12.00 do 15.00 v Kulturhuset Skarpnäck. Více informací naleznete na webových stránkách.

 

Místo konání:

Skarpnäcks Allé 25

Datum:

Od: 20.2.2016
Do: 26.3.2016 0:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala