Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.4.2014 11:30

Krátký film Jana Pavlackého na Stockholms Filmfestival Junior

V rámci stockholmského filmového festivalu pro mladé bude 10. dubna v 11:30 uveden v bloku krátkých filmů "Evropské krátké filmy" snímek "BKA 49-77" od českého režiséra Jana Pavlackého.

 

Jan Pavlacký vyrostl v Africe, filmovou režii studoval v Římě, mluví několika světovými jazyky a nyní žije v Praze. Od roku 1997 sbíral zkušenosti jako pomocný režisér na natáčení zahraničních velkofilmů, reklam a nízkoropočtových videoklipů. Nyní nastal čas, aby nabyté zkušenosti zúročil ve vlastních režijních počinech. Vedle celovečerního dokumentu Maturitní ples zrežíroval krátkometrážní hraný film BKA 49-77. Ačkoliv má vždy jasnou představu o vizuálním ztvárnění svých projektů, jeho silnou stránkou je především vyprávění příběhů, s herci, neherci a konečně s čímkoliv, co se ocitne před kamerou.

BKA 49-77 je krátkometrážní snímek založený na skutečné události. Kvůli nešťastné automobilové nehodě se Petr a Martina zničeho nic ocitnou v situaci, kdy snaha zachránit něčí život může ohrozit jejich vlastní. Zmítáni mezi strachem a pocitem viny, musejí volit mezi špatným a ještě horším.

Stockholms Filmfestival Junior je sekce mezinárodního stockholmského filmového festivalu, která se každým rokem na jaře zaměřuje na mladé. Letos se koná od 7. do 12. dubna. Jejím cílem je ukázat kvalitní filmy z celého světa, které by se jinak nedostaly do běžné nabídky kin. Filmové projekce jsou zdarma pro všechny děti, mladé lidi a učitele. Dospělí platí za filmové představení 50 korun.

Místo konání:

Zita, Birger Jarlsgatan 37

Datum:

10.4.2014 11:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala