Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.3.2014 17:00 - 13.4.2014

Video Jakuba Nepraše v Candyland

Stockholmská galerie Candyland se naplní pohyblivými obrazy. K vidění bude osm animací od Jake Frieda (USA), "Sacharias Gud" od Caroliny Hindsjö (Švédsko), “Traces” Rikkeho Benborga (Dánsko) a "The Trip" Jakuba Nepraše (ČR). Díla Jakuba Nepraše byla k vidění již v rámci Supermarket 2013. Vernisáž proběhne v pátek 28. března od 17 do 22 hodin. DJ: Lisa Janbell. Poté otevřeno pátky až neděle od 13 do 16 hodin.

 

Jakub Nepraš se narodil v roce 1981 a vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde také žije a pracuje. Nepraš shromažďuje videomateriály z různých zdrojů, digitálně je zpracovává a přetváří do obrazových koláží, které se nazývá "videomalby".

Jeho dílo Trip je krátkou videosekvencí, která míchá běžné prvky města s předměty denní potřeby, které se dohromady stávají přírodní architekturou. Toto podivné panorama města viděné z jedoucího vlaku můžeme nalézt všude kolem nás i v realitě, roztroušené v různých úrovních detailu, třebaže v trochu odlišných podobách a kontextech. Samotnou jízdu vlakem Nepraš popisuje jako zvlášní koktejl vlastních zkušeností, pocitů a emocí z různých období jeho života zasazených do trochu jiných kontextů, díky čemuž může být vnímána jako surrealistická malba.


Místo konání:

Gotlandsgatan 76, Stockholm

Datum:

Od: 28.3.2014 17:00
Do: 13.4.2014

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala