Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.2.2014 - 8.2.2014

Výstava Brilliant by Design představí české sklo na Stockholm Design Week 2014

Výstava českého skla a porcelánu představí vysokou kvalitu českého sklářského umění u současného užitého skla i porcelánu s odkazy na významnou historii tohoto odvětví v České republice. Expozice bude otevřena za přítomnosti Michala Froňka (studio Olgoj Chorchoj), Ronyho Plesla a Martina Žampacha 5. února od 18 hodin v galerii So Stockholm. Ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR ve Švédsku, agenturou Czech Trade, Trendgruppen a galerií So Stockholm.

 

České sklo a porcelán jsou známé po celém světě a patří k nejvýznamnějším exportním produktům České republiky. Dlouholetá výrobní tradice, v níž od poloviny 19. století manufaktury využívaly design navržený významnými umělci, přispěla k současné vysoké kvalitě a umělecké dokonalosti českého skla a porcelánu. Společně s ní je to také odvaha designérů posouvat hranice toho, co je technicky možné.

Koncept výstavy putující po mnoha evropských zemích je řešen jako expozice současného užitého designového českého skla a porcelánu, která je rozšířena o fotografie historických artefaktů. Návštěvník má tak možnost vidět produkt v kontextu vývoje české výroby s odkazy na dobové ikony skla a porcelánu, případně na jeho typické technologické zpracování.

Speciální architektonické řešení výstavy vytvořilo mezinárodně uznávané architektonické a designérské studio Olgoj Chorchoj, kurátorem výstavy je PhDr. Petr Nový z Muzea skla a bižuterie, organizátory jsou Česká centra a hlavním partnerem je
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci and Nisou.

 

Zúčastněné firmy: BOMMA, CRYSTALEX CZ, CRYSTALITE BOHEMIA, KAVALIERGLASS, MOSER, VERREUM, AJETO CZECH GLASS CRAFT, LHOTSKÝ, ČESKÝ PORCELÁN DUBÍ, THUN, STUDIO PIRŠČ.

Designéři: František Vízner, Jiří Pelcl, Olgoj Chorchoj, Martin Žampach, Matěj Chabera, Vanda Mocová, Martin Fait, René Roubíček, Arik Levy, Rony Plesl, Zdeněk Lhotský, Jiří Laštovička, Viktor Chalepa a Daniel Piršč.   


Místo konání:

So Stockholm, Kungsträdgården,Stockholm

Datum:

Od: 6.2.2014
Do: 8.2.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala